Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu realizuje autorski program pomocy kardiologicznej dla osób, które zmagają się z nowotworem złośliwym.
Projekt KARDIOONKOLOGIA opiera się na współpracy kardiologów i onkologów, aby zmniejszyć ryzyko związane z chorobą serca u pacjentów onkologicznych. Wczesna diagnostyka i włączenie leczenia profilaktycznego może opóźnić lub nawet zapobiec rozwinięciu się niewydolności serca u pacjentów onkologicznych.
Szpital wciąż prowadzi rekrutację nowych pacjentów. Trzeba spełnić kilka warunków, aby zostać zakwalifikowanym do leczenia: wiek w przedziale 18-74 lata; miejsce zamieszkania, pracy bądź nauki na terenie Wielkopolski; zdiagnozowany nowotwór złośliwy; leczenie chemioterapią lub radioterapią skierowaną na klatkę piersiową; aktywność zawodowa lub gotowość do podjęcia zatrudnienia oraz kwalifikacja do profilaktyki, leczenia lub rehabilitacji zdrowotnej ze względu na wiek lub stan zdrowia.
Jeśli spełniasz powyższe wymagania, zgłosić się do Poradni Kardiologicznej Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu ze specjalnym skierowaniem wystawionym przez swojego lekarza onkologa lub innego lekarza specjalisty (wzór skierowania dostępny na stronie szpitala).
Program realizowany jest w dwóch poznańskich poradniach kardiologicznych: przy ul. Długiej 1/2 (wejście od strony ul. Garbary w Poznaniu, okienko nr 4 Rejestracji Poradni Kardiologicznej) oraz przy ul. Szamarzewskiego 84 w pok. nr 079A na parterze budynku A.
Po zakwalifikowaniu do programu udział w badaniach jest bezpłatny, a czas oczekiwania na diagnostykę jest skrócony. Rejestracja telefoniczna dla zakwalifikowanych pacjentów czynna pon.-pt. w godzinach 10:00-14:00 pod nr tel.: 690 396 987. Projekt może być realizowany dzięki wsparciu unijnemu z WRPO 2014+ w wysokości ok. 6,7 mln zł.
opr. MARK