Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN Fotografia przedstawia kobietę, prawdopodobnie lekarza, ubraną w niebieską koszulkę i rękawiczki, która wykonuje badanie pacjenta. Obsługuje aparaturę medyczną. Na dwóch monitorach widoczne są wykresy i liczby. Zdjęcie pochodzi z archiwum Departamentu Polityki Regionalnej.

Takie badania są konieczne. 75% osób w Polsce umiera na nowotwór lub chorobę serca (fot. archiwum DPR).

Leczenie raka i serca. Zgłoś się

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu realizuje autorski program pomocy kardiologicznej dla osób, które zmagają się z nowotworem złośliwym.

Projekt KARDIOONKOLOGIA opiera się na współpracy kardiologów i onkologów, aby zmniejszyć ryzyko związane z chorobą serca u pacjentów onkologicznych. Wczesna diagnostyka i włączenie leczenia profilaktycznego może opóźnić lub nawet zapobiec rozwinięciu się niewydolności serca u pacjentów onkologicznych.

Plakat, w niebieskich barwach, zawiera następującą treść: Miej serce do raka! Leczysz nowotwór? Jesteś bliski sercu naszych kardiologów! Zadbamy o profilaktykę Twojego serca! Terapie onkologiczne mogą przyczynić się do uszkodzenia mięśnia sercowego i jego niewydolności. Dziś, dzięki środkom unijnym, możemy zadbać o diagnostykę i leczenie profilaktyczne Twojego serca. Zadzwoń, a my zbadamy Twoje serce: 690 396 987. Rejestracja na badania: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. Ponadto, na plakacie znajdują się informacje o projekcie oraz loga Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Unii Europejskiej. Szpital wciąż prowadzi rekrutację nowych pacjentów. Trzeba spełnić kilka warunków, aby zostać zakwalifikowanym do leczenia: wiek w przedziale 18-74 lata; miejsce zamieszkania, pracy bądź nauki na terenie Wielkopolski; zdiagnozowany nowotwór złośliwy; leczenie chemioterapią lub radioterapią skierowaną na klatkę piersiową; aktywność zawodowa lub gotowość do podjęcia zatrudnienia oraz kwalifikacja do profilaktyki, leczenia lub rehabilitacji zdrowotnej ze względu na wiek lub stan zdrowia.

Jeśli spełniasz powyższe wymagania, zgłosić się do Poradni Kardiologicznej Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu ze specjalnym skierowaniem wystawionym przez swojego lekarza onkologa lub innego lekarza specjalisty (wzór skierowania dostępny na stronie szpitala).

Program realizowany jest w dwóch poznańskich poradniach kardiologicznych: przy ul. Długiej 1/2 (wejście od strony ul. Garbary w Poznaniu, okienko nr 4 Rejestracji Poradni Kardiologicznej) oraz przy ul. Szamarzewskiego 84 w pok. nr 079A na parterze budynku A.

Po zakwalifikowaniu do programu udział w badaniach jest bezpłatny, a czas oczekiwania na diagnostykę jest skrócony. Rejestracja telefoniczna dla zakwalifikowanych pacjentów czynna pon.-pt. w godzinach 10:00-14:00 pod nr tel.: 690 396 987. Projekt może być realizowany dzięki wsparciu unijnemu z WRPO 2014+ w wysokości ok. 6,7 mln zł.

opr. MARK

Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska