Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN Plakat przedstawia mężczyznę w żółtej koszulce, który niesie na rękach dwójkę dzieci. Widzimy ich z tyłu. Idą przez pole maków. Przed nimi biegnie chłopiec. Na plakacie widoczne są napisy: duży, biały „Przyszłość jest w Twoich rękach” – zajmuje większą część plakatu. W lewym dolnym rogu, na różowym tle widać napis „Zabierz głos”. Prawy dolny róg to napis „Konferencja w sprawie przyszłości Europy”, obok którego widoczna jest flaga Unii Europejskiej. Plakat pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Weź udział w wydarzeniu i razem z innymi zdecyduj o tym, jaka w przyszłości będzie Europa (fot. archiwum UMWW)

O przyszłości UE

Jaka powinna być Europa? Weź udział w dyskusji lub zorganizuj spotkanie.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy to setki wydarzeń odbywających się na żywo i na wielojęzycznej platformie internetowej futureu.europa.eu, na której każdy obywatel Unii może wypowiedzieć się na temat przyszłości Wspólnoty.

-To forum debaty ze społeczeństwem obywatelskim UE, tj. obywatelami i organizacjami pozarządowymi, na temat wyzwań i priorytetów stojących przed Unią Europejską. Obszarów tematycznych jest dziesięć: zmiany klimatu i środowisko; zdrowie; zatrudnienie i gospodarka; transformacja cyfrowa; wolności i prawa, praworządność, bezpieczeństwo; migracje; edukacja, kultura, młodzież i sport; międzynarodowa rola UE; demokracja europejska i inne zagadnienia.

Każdy obywatel UE sam zdecyduje na ile i w jaki sposób zaangażuje się w prace konferencji. Opcji jest kilka. Można po prostu podzielić się pomysłem na rozwiązania istotnych kwestii, komentować pomysły innych Europejczyków, wziąć udział w którymś z wydarzeń odbywających się online lub na żywo. Te będą przygotowywali zarówno indywidualnie obywatele Unii, ale także organizacje społeczne, władze krajowe, regionalne oraz lokalne w całej Europie.

Do tej pory zapowiedziano prawie 600 wydarzeń, zgłoszono ponad 3500 pomysłów. Wciąż pojawiają się kolejne. Stanowiska i opinie prezentowane za pomocą platformy oraz podczas wydarzeń takich jak sesje plenarne konferencji oraz tzw. dialogi obywatelskie, będą podstawą do przygotowania raportu podsumowującego dyskusję o przyszłości Unii Europejskiej, który ma zostać przedstawiony wiosną 2022 r. Raport będzie podstawą dyskusji instytucji unijnych, w tym Rady Europejskiej, pod kątem ewentualnych działań następczych na forum UE.

Konferencja podlega trzem instytucjom reprezentowanym przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, przewodniczącego Rady i przewodniczącą Komisji Europejskiej, którzy pełnią funkcję wspólnego przewodnictwa.

Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska