Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia rodziców i córkę, siedzących na ławce w parku. Przytulają się. Po lewej siedzi matka, w środku córka na rolkach, po prawej ojciec w długich włosach. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

REPORTAŻ: Niezwyczajni zwyczajni

Zza drzwi dobiega śmiech Agnieszki. Dziś szczęśliwej i bezpiecznej. Zanim trafiła do domu Dagmary i Łukasza jej życie było trudne. Problemy alkoholowe mamy i batalia sądowa sprawiły, że nie mogła cieszyć się beztroskim dzieciństwem. Rodzina, do której trafiła pod opiekę, daje jej znacznie więcej niż dach nad głową. Daje siebie.

Więcej
Fotografia przedstawia opiekunkę, siedzącą na dywanie przed trójką dzieci, trzymającą dużą książkę. Jedno z dzieci wskazuje na obrazek przedstawiający pandę. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Rodzicielstwo kontra praca

Czy można łączyć pracę zawodową z opieką nad dzieckiem? Choć to marzenie wielu rodziców, niestety – nie zawsze jest łatwe do realizacji. Nie każda rodzina bowiem, może liczyć na pomoc bliskich, wielu nie stać również na zatrudnienie niani. Rozwiązaniem są żłobki, które, z pomocą unijnych funduszy, coraz gęściej powstają w naszym regionie.

Więcej
Fotografia z lotu ptaka przedstawia odnowione centrum miasta. Widać odnowiony plac, niewielki park z drzewami, a takżę ulice i zabudowania miejskie. Zdjęcie pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Wójewództwa Wielkopolskiego.

Rewitalizacja na miarę

Wielkopolska jest miejscem wielu udanych działań rewitalizacyjnych. Region od lat podejmuje starania, by przywrócić do życia zdegradowane kwartały miejskie i nadać im nowe funkcje. Wiele dzieje się m.in. w Trzciance, Pile i Rokosowie.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska