Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN Fotografia przedstawia kilku biegaczy startujących w zawodach, na trasie. Zdjęcie pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 18 września (fot. archiwum UMWW)

Ty też „zaBIEGaj o FUNdusze”

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja imprezy „zaBIEGaj o FUNdusze”. Zawodnicy, na starcie staną 18 września. Sportowe zmagania nad Jeziorem Malta w Poznaniu, to jednak nie wszystko, co czeka na uczestników wydarzenia.

„zaBIEGaj o FUNdusze” to cykliczna impreza, której pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku. Jej celem jest promocja Unii Europejskiej oraz projektów, które zostały zrealizowane w naszym regionie, dzięki finansowemu wsparciu Wspólnoty. Tegoroczne wydarzenie ma charakter szczególny – mija bowiem 18 lat od wstąpienia Polski w szeregi Unii. Przez ten czas nasz kraj, także Wielkopolska, zmienił się nie do poznania. Nowoczesna infrastruktura drogowa, inwestycje w technologie przyszłości, przedsięwzięcia służące środowisku to tylko niewielka część tego, co udało się zrealizować dzięki unijnym dotacjom.

Fotografia przedstawia sporą grupę ludzi podczas rozgrzewki. Zdjęcie pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Głównym punktem wydarzenia są dwa biegi: na dystansie 5400 metrów (jedno okrążenie wokół jeziora) i 10 800 metrów (dwa okrążenia). Aby wziąć udział w imprezie należy się zarejestrować, korzystając z formularza. Minimalny wiek uczestnika biegu to 18 lat. Młodsi muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Oba biegi rozpoczną się wspólnym startem o godzinie 11.

Poza sportową rywalizacją, dla uczestników i kibiców przygotowano wiele innych atrakcji. Zainteresowani unijnym wsparciem będą mogli uzyskać potrzebne informacje od obecnych na miejscu konsultantów ds. Funduszy Europejskich. O wartości, celach UE, ale także znaczeniu Wspólnoty w naszym codziennym życiu będzie można porozmawiać z pracownikami Europe Direct Poznań. Nie zabraknie konkursów wiedzy o tematyce unijnej.

W wydarzeniu wezmą również udział beneficjenci nominowani w naszym plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”. To idealna okazja, by poznać szczegóły realizowanych przez nich przedsięwzięć. Wydarzenie będzie można śledzić „na żywo” na antenie telewizji WTK. W studio plenerowym będziemy rozmawiać z beneficjentami i ekspertami. Początek wydarzenia o godz. 10.00.

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie wydarzenia.

Koniecznie sprawdź filmową zapowiedź wydarzenia na naszym kanale na YouTube!

(DW)

ZOBACZ TAKŻE