Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN 01/2018 Na zdjęciu marszałek marek Woźniak i eksperci, którzy rozmawiali o przyszłości regionu. (fot. Archiwum UMWW)

O przyszłości regionu

O kondycji regionu, kierunkach rozwoju, a także potrzebnych mieszańcom inwestycjach rozmawiano 23 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W województwie ruszyły właśnie konsultacje na temat strategii rozwoju Wielkopolski po 2020 roku.

Na zdjęciu uczestnicy konsultacji. (fot. Archiwum UMWW) W trakcie pierwszego spotkania zaproszeni samorządowcy, eksperci i mieszkańcy zastanawiali się nad przyszłością regionu. Rozmowy zorganizowano nieprzypadkowo. Za dwa lata ważność straci obecnie obowiązująca Strategia Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku. Zakończy się też wdrażanie WRPO 2014+. Nowy dokument rozwojowy jest więc potrzebny do przygotowania podwalin pod kolejny program operacyjny.

– Już dziś zapraszamy do dyskusji o tym, jak kontynuować dynamiczny i zrównoważony rozwój Wielkopolski. Liczymy na merytoryczny dialog przy tworzeniu strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

Aby nowa strategia odpowiadała w pełni potrzebom mieszkańców, zaplanowano zakrojone na szeroką skalę konsultacje społeczne. Cykl dyskusji diagnostycznych odbędzie się w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego. Za nami już dwa pierwsze spotkania – inauguracyjne - centralne w Poznaniu oraz pierwsze subregionalne w Koninie. Kolejne rozmowy poświęcone poszczególnym częścią województwa będą miały miejsce w Pile (4 czerwca), Kaliszu (11 czerwca), Poznaniu (21 czerwca) oraz Lesznie (22 czerwca). Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w dyskusję nad przyszłością regionu. W debatach może wziąć udział każdy, warunkiem jednak jest wcześniejsza rejestracja. Stosowne formularze dostępne są na stronie: wrpo.wielkopolskie.pl., w zakładce „weź udział w konferencjach i szkoleniach”. Przedstawiciele znaczących organizacji z danego subregionu, oprócz uczestniczenia w debacie, mogą zabrać również głos w dyskusji. Każdy podmiot ma możliwość przygotowania dziesięciominutowej prezentacji. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie. Uzupełnieniem debat będą ankiety rozesłane do wszystkich samorządowców z regionu.

Relację ze spotkań zamieścimy w kolejnym wydaniu e-biuletynu „Nasz Region”.

Łukasz Karkoszka

Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska