Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN 01/2018
Na pierwszym planie przewodnik, który opowiada uczystnikom o ekonomii społecznej.

Człowiek na horyzoncie

Wielkopolska jest liderem, pod względem liczby działających tu podmiotów ekonomii społecznej, które nad zysk finansowy przedkładają pomoc potrzebującym. W regionie istnieje prawie dwieście spółdzielni socjalnych, które powstały przy wsparciu WRPO 2014+.

Więcej
Młody człowiek, który sprawdza funkcjonalność urządzenia.

Czas zmian, czas zawodowców

Eksperci od lat biją na alarm, że oprócz absolwentów wyższych uczelni, polska gospodarka potrzebuje fachowców. Mimo to nauka w szkołach branżowych wciąż nie cieszy się wystarczającą popularnością. Projekt „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” pomaga zwiększyć atrakcyjność placówek kształcenia zawodowego.

Więcej
Dziecko bawiące się butelkami.

W tej chorobie liczy się czas!

Diagnoza: rak. Dla pacjentów jest jak trzęsienie ziemi. Jeśli choroba dotyczy dzieci, wiadomość o niej zwala rodziców z nóg. Wczesna faza choroby, odpowiednio dobrana terapia dają jednak dużą szansę na odzyskanie zdrowia. Liczy się jednak czas.

Więcej
Na zdjęciu uczestnicy pokazu filmowego siedzący w kameralnym kinie w Starym Mieście.

Nowe kino w Starym Mieście

Nowości filmowe na dużym ekranie, ale w kameralnym miejscu. Okazuje się, że WRPO 2014+ wspiera również takie inicjatywy. Kina społecznościowe powstają w czterech miejscowościach Wielkopolski – jedno z nich otwarto ostatnio w Starym Mieście koło Konina.

Więcej
Na zdjęciu rowerzysta.

Sieć rowerowa coraz gęstsza

Przyszłością transportu, obok komunikacji publicznej, staje się rower. Ten tani w użytkowaniu pojazd umożliwia łatwe i szybkie przemieszczanie się zarówno na terenie miast, jak i obszarów podmiejskich. Nic zatem dziwnego, że samorządy stawiają na budowę ścieżek rowerowych.

Więcej
Na zdjęciu mężczyzna stojący na przystanku kupujący bilet.

Wsiądź do pociągu! Naprawdę warto!

To już pewne - 10 czerwca rusza Poznańska Kolej Metropolitalna, czyli system połączeń kolejowych, który ma usprawnić komunikację na terenie metropolii poznańskiej. Na pierwszy ogień idą cztery trasy: do Wągrowca, Nowego Tomyśla, Jarocina i Grodziska Wielkopolskiego.

Więcej
Na zdjęciu grupa dzieci trzymająca dyplomy.

Z ulicy do świetlicy

Dobre wychowanie i kształtowanie charakteru młodych to misja harcerstwa. Od stycznia działająca w naszym regionie chorągiew zaangażowana jest w pomoc najmłodszym mieszkańcom, realizując projekt „Wielopolskie podwórka”.

Więcej
Na zdjęciu dzieci siedzące przy stole uczestniczące w warsztatach.

Fundusze na żywo

Jak bardzo zmieniła się Wielkopolska dzięki unijnym dotacjom, można było przekonać się podczas kolejnej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Tegoroczna akcja, która odbyła się w dniach 11-13 maja, cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Więcej
Zdjęcie przedstawia marszałka Marka Woźniaka, który wypowiada się o przyszłości regionu.

O przyszłości regionu

O kondycji regionu, kierunkach rozwoju, a także potrzebnych mieszańcom inwestycjach rozmawiano 23 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W województwie ruszyły właśnie konsultacje na temat strategii rozwoju Wielkopolski po 2020 roku.

Więcej
Na zdjęciu pociąg elf.

Poznańska Kolej Metropolitalna – rozpoczęło się odliczanie!

Już 10 czerwca na tory wyjadą pierwsze pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Mieszkańcy Wielkopolski będą mogli korzystać z czterech nowych połączeń z Poznania do Wągrowca, Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Jarocina. Będzie szybciej i wygodniej.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska