Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN Plakat składa się z napisów na białym tle: 7-9.09.2002 atrakcje w całej Polsce. Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Koncerty, pikniki, muzea. Pochodzi z profilu FunduszeUE na facebook.

Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się w weekend 7-9 października (fot. Facebook/FunduszeUE)

Przed nami kolejne DOFE!

Czy Wielkopolska zmieniła się dzięki unijnemu wsparciu? Odpowiedź na to pytanie oraz skalę zmian poznasz, biorąc udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Wydarzenie odbędzie się już po raz dziewiąty. Spotykamy się w weekend 7-9 października!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja promocyjna, organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jej celem jest przybliżenie efektów wdrażania funduszy unijnych w skali całego kraju. Wzorem lat ubiegłych, także tegoroczna edycja, odbędzie się w formule hybrydowej. Nie ma zatem wymówek! Jeżeli chcesz zobaczyć efekty unijnych projektów i poznać niezwykłych ludzi za nie odpowiedzialnych – możesz odwiedzić jedno z miejsc, biorące udział w wydarzeniu. Dla tych, którzy jesienne weekendy wolą spędzić pod ciepłym kocem, również znajdzie się rada. W DOFE można bowiem uczestniczyć… bez wychodzenia z domu! Wystarczy wejść na stronę Dni Otwartych Funduszy Europejskich i świętować razem z nami. A co przygotowali w tym roku nasi unijni beneficjenci?

Fotografia przedstawia chodnik prowadzący do wejścia do Tlenowni. Idą nim cztery osoby. Widoczny jest również sam budynek, zbudowany z cegły i szkła, oraz rzeźba mężczyzny siedzącego na ławce, z prawej strony. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik. Pierwszego dnia DOFE, w swoje progi zaprosi Zakład Gospodarowania Odpadów Olszowa. Ciekawscy będą mogli nie tylko dowiedzieć się jak działa recykling, ale także zajrzeć w niedostępne na co dzień zakamarki obiektu. Nie zabraknie również zabaw i gier. W sobotę, 8 września, drzwi przed naszymi uczestnikami otworzy także Polski Teatr Tańca w Poznaniu. Artyści zaproszą do swojej nowoczesnej siedziby, która powstała dzięki Funduszom Europejskim. Przygotowano atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Sporo będzie się działo także w Czempiniu. Organizatorzy zapraszają do miejsc, które przy unijnym wsparciu odzyskały dawny blask i zyskały nowe funkcje. Zwiedzanie, animacje i warsztaty dla dzieci, a nawet… pokaz magii! Atrakcji nie zabraknie przez całą sobotę.

Do interaktywnego uczestnictwa w DOFE zaprasza Akademia Nauk Stosowanych w Koninie. Placówka zaprezentuje swoje nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Wirtualne spacery organizowane są dla przyszłorocznych maturzystów oraz mieszkańców miasta. Efekty unijnych przedsięwzięć, bez wychodzenia z domu, będzie można zobaczyć również w Jarocinie, gdzie renowacji poddano kanał przesyłowy, który powstał w 1918 roku, a także w poznańskim Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi, gdzie trafił najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Mieszkańcy Wielkopolski będą mogli także obejrzeć wejścia antenowe na żywo na kanale poznańskiej telewizji WTK. Reporterzy pokażą najciekawsze unijne przedsięwzięcia zrealizowane przy wsparciu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie wydarzenia: www.dniotwarte.eu.

(DW)

ZOBACZ TAKŻE