Fotografia przedstawia jacka Wawrzynowicza. Widzimy popiersie uśmiechniętego mężczyzny w garniturze, z zarostem i włosami zaczesanymi na bok. Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego.

WYWIAD: Jak biznes i nauka łączą siły

Polskie przedsiębiorstwa coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania wypracowane przez środowisko naukowe. O tym, jak ważne jest zacieśnianie współpracy na linii biznes – nauka, roli Funduszy Europejskich...

Więcej
Fotografia przedstawia nowoczesne studio wirtualnej rzeczywistości. Dwóch mężczyzn stoi na specjalnych okrągłych platformach, mają założone specjalne kamizelki, gogle, a w rękach trzymają joysticki – wszystko to przenosi ich ruchy do wirtualnej rzeczywistości. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Wirtualny świat, rzeczywisty zysk

Dostarczają wiedzy i rozwiązań. Umożliwiają stawienie czoła wyzwaniom współczesności i przyszłości. Poprawiają jakość życia. Gdy w Wielkopolsce pada pytanie o innowacje, wielu odpowiada – Collegium Da Vinci.

Więcej
Fotografia przedstawia dwie nowoczesne czarne maszyny rolnicze z czerwonym podwoziem. Stoją obok siebie na zielonej trawie. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Rolnik na drodze innowacji

Innowacje. To dzięki nim firmy mogą otwierać się na nowe rynki, rozwijać i osiągać zyski. Taką drogą podąża także AndoTech z Miłosławia. Przy unijnym wsparciu, przedsiębiorstwo tworzy prototypy nowoczesnych maszyn rolniczych.

Więcej
Fotografia przedstawia młodą kobietę – psychologa, która siedzi naprzeciw dziecka i z notatnikiem w ręku. Zdjęcie pochodzi z Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma.

Leczenie bez białego fartucha

Wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży stanowi jedno z wyzwań polskiej polityki zdrowotnej. Dzięki unijnemu wsparciu, powstaje coraz więcej placówek, oferujących dobrze przygotowaną i szybką pomoc. Kolejne powstały w Koninie i Pile.

Więcej
Fotografia przedstawia grupę seniorów, wraz z opiekunem, którzy siedzą przy zastawionym w różne dania, kwadratowym stole. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Drugi dom w Zakrzewie

Niemal 1/4 z nas ukończyła 60. rok życia. Zmagamy się nie tylko z chorobami i ograniczeniami fizycznymi, ale również z samotnością czy koniecznością porzucenia dawnego stylu życia. Jeśli otrzymamy profesjonalne wsparcie, będziemy...

Więcej
Fotografia z lotu ptaka przedstawia dworzec kolejowy. Widoczne są perony, cztery tory, budynek dworca, parking i okoliczne ulice. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Szybciej, wygodniej i taniej. Tak jest w Rokietnicy

Integrują komunikację miejską i międzymiastową, podnoszą komfort podróżowania, wreszcie wspierają ekologię, a przez to służą naszemu zdrowiu...

Więcej