Bieg po raz drugi


W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego organizuje drugą edycję imprezy „ZaBIEGaj o FUNdusze”. To sprawdzona forma informowania o Funduszach Europejskich w przystępny sposób.

 

Dzięki wydarzeniu „ZaBIEGaj o FUNdusze” mieszkańcy Wielkopolski po raz kolejny będą mogli skorzystać z konsultacji i zapytać o dofinansowanie, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, odwiedzić stoiska beneficjentów oraz spróbować swoich sił w biegu. W zeszłym roku wystartowało ponad 500 zawodników – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

 

Druga edycja biegu odbędzie się 30 września o godz.11.00 nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Zarejestruj się bezpłatnie na www.bieg.wielkopolskie.pl

 

Tegoroczna akcja pod tą samą nazwą odbędzie się 30 września nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Start o godz. 11.00., od strony trybun – Już teraz zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Różnica między zeszłorocznym biegiem a tegorocznym jest taka, że w tym roku do pokonania będzie jeden dystans na 5,4 km. Nie zabraknie również profesjonalnej rozgrzewki z instruktorem fitness. Dodam, że udział w biegu jest bezpłatny, a dla najlepszych przewidujemy 30 nagród rzeczowych w zależności od kategorii. Będą dwie kategorie generalne – kobiety i mężczyźni oraz cztery kategorie wiekowe żeńskie i cztery męskie – mówi Danuta Sowińska, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej UMWW.

 

 Beneficjenci opowiedzą o swoich unijnych inwestycjach oraz o korzyściach, jakie dzięki nim osiągnęli. Fot. Sławomir Obst
Beneficjenci opowiedzą o swoich unijnych inwestycjach oraz o korzyściach, jakie dzięki nim osiągnęli. Fot. Sławomir Obst

 

–  Mamy bardzo dobre doświadczenia z poprzedniego roku i nie ukrywam, że w tym roku  liczymy na jeszcze większą frekwencję, zachęcam również do udziału w samej imprezie towarzyszącej biegowi, która potrwa do godz. 15.00.  – dodaje Danuta Sowińska. Choć sam bieg jest ciekawą inicjatywą, to tak naprawdę tylko pretekst do tego, aby porozmawiać o Funduszach Europejskich oraz aby zaprosić Wielkopolan do udziału w konsultacjach i pokazać zrealizowane projekty oraz poinformować o możliwościach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Podczas biegu będą również beneficjenci, którzy opowiedzą o swoich unijnych inwestycjach oraz o korzyściach, jakie dzięki nim osiągnęli, podzielą się również swoimi doświadczeniami itp.– dodaje Danuta Sowińska.

 

Różnica między zeszłorocznym biegiem a tegorocznym jest taka,
że w tym roku do pokonania będzie jeden dystans na 5,4 km.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim promocja WRPO 2014 +. Aby zapisać się na bieg należy zarejestrować się on-line na stronie internetowej www.bieg.wielkopolskie.pl. Tam również będzie można znaleźć szczegółowe informacje. Dla każdego biegacza przewidziano pakiet startowy oraz pakiet finishera, a w nich m.in. numer startowy, woda, bidon i medal. Zwycięzcy natomiast otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

JoG