Z ludźmi i dla ludzi

Ludzie i czas – to najważniejsze zasoby w pracy nad programem rewitalizacji – mówi Andrzej Brzozowy z firmy Projekty Miejskie, która uczestniczyła w cyklu szkoleń „Rewitalizacja – proces społeczno-infrastrukturalny” zorganizowanych dla wielkopolskich samorządów.

Aktualności

Wejście smoka

Potężny zastrzyk finansowy w wysokości 73 mln złotych z funduszy europejskich przeznaczono na dwa projekty realizowane przez powiat wrzesiński w zakresie rozwoju szkolnictwa zawodowego. Dzięki niemu powstanie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach oraz rozbudowane zostanie Centrum Oświatowe we Wrześni. To nowy etap w rozwoju całego powiatu.

Fontanny ognia laserowe

Nieważne gdzie mieszkasz, ważne co robisz. Polska firma z Krzycka Małego należy do najlepszych na świecie producentów widowisk multimedialnych. Liczy się pasja.

Na osi czasu

Dziedzictwo kulturowe to świadectwa naszej historii, to świat, w którym żyjemy, często go nie dostrzegając. Nie znając własnej przeszłości, nie wiemy kim jesteśmy. Dlatego warto ratować to, co zostało.

Przyszłość finansów

Jesienią zapowiada się ważna dyskusja nad przyszłym kształtem Unii Europejskiej, w tym nad nowym budżetem po roku 2020. Na stole leżą różne scenariusze – zakładające niewielkie zmiany w przyszłych finansach po radykalne reformy zasad wydatkowania i celów na jakie przeznaczane będą unijne pieniądze. Jedno jest pewne: pieniędzy będzie mniej, a wyzwań więcej.

Współpraca europejska


Co łączy Estonię, Włochy, Maltę, Holandię, Hiszpanię i Polskę? Z pewnością wspólne cele w zakresie rozwoju regionów, przekonanie o konieczności inwestycji w innowacje i determinacja w pozyskiwaniu Funduszy Europejskich. Potwierdza to międzynarodowy projekt RELOS3, w realizację którego zaangażowane jest nasze województwo.

Dla mieszkańców


Każda gmina ma swój pomysł na rozwój. W Czempinie pomysłów jest wiele, ale są takie, które trzeba zrealizować w pierwszej kolejności – to gospodarka wodno-ściekowa i komunikacja. Dlatego Gmina – przy wsparciu WRPO 2014+ – realizuje inwestycje, na które wszyscy tu czekają od dawna.

Jesteśmy e-obywatelami


Coraz więcej spraw, urzędowych, jak i związanych z zakupem towarów, czy pozyskiwaniem informacji, załatwiamy przez internet. Wirtualny świat nie powinien stawiać barier osobom z grup narażonych na wykluczenie społeczne. Dlatego przy przyznawaniu dofinansowania ze środków unijnych coraz większe znaczenie odgrywa kryterium cyfrowej dostępności.

Masa pomysłów


Wysoka jakość i korzystna cena – ten przepis na gospodarczy sukces dawno przestał być wystarczający. W konkurencyjnej gospodarce liczy się ten, kto zawsze jest krok do przodu, czyli stawia na innowacje i nowoczesne technologie. W pozyskaniu środków na rozwój wielkopolskim przedsiębiorstwom pomaga Unia Europejska – z takiego wsparcia skorzystała między innymi firma Dinopol Sp. z o.o., wiodący producent opakowań z masy papierowej.