Nic nie jest stałe

Instytucja kultury musi podążać za wciąż zmieniającym się światem. Konsekwencją tego jest lista cech, którymi powinien się dziś wyróżniać animator, czy też szerzej – edukator kultury – mówi Włodzimierz Mazurkiewicz, dyrektor Departamentu Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Aktualności

Wielkopolska przedsiębiorców

Nie wiesz, czym się różnią środki zwrotne od dotacji? Co to jest inicjatywa JEREMIE2 i czy każdy wielkopolski przedsiębiorca może skorzystać z instrumentów zwrotnych? Koniecznie obejrzyj videocast pt. „Jak WRPO 2014+ wspiera przedsiębiorców”.

Złoty okres

Wielkopolscy przedsiębiorcy uzyskali dostęp do ponad 60 mln zł w postaci instrumentów zwrotnych. To zaledwie 10% kwoty, która zostanie udostępniona do 2023 r. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z pośrednikami finansowymi, którzy zdecydowali się wdrażać JEREMIE 2.

Szczęśliwa trzynastka

Trwa rozbudowa 18 odcinków dróg wojewódzkich w ramach poddziałania 5.1.1, która została zatwierdzona w połowie 2016 r . W czerwcu 2016 r. Zarząd Województwa zdecydował o zwiększeniu alokacji i wyborze kolejnych projektów do realizacji. W 2019 r. powinna zostać zakończona pierwsza inwestycja, a najpóźniej w 2023 r. oddany do użytku ostatni zmodernizowany odcinek.

Piękne i pożyteczne

Pieniądze z WRPO 2014+ po raz kolejny posłużą na odnowienie obiektów kultury. Pocysterski kompleks w Owińskach doczeka się prac konserwatorskich i remontowych. Muzeum Tyflologiczne otrzyma nowe wyposażenie. Już wkrótce zaniedbana dotąd Wilda zyska atrakcyjne miejsce spacerów oraz prowadzenia plenerowej działalności kulturalnej.

Zyski bez pisków


Długą drogę, od małej firmy rodzinnej do wiodącego producenta w swojej branży, przeszła spółka Lumag z Budzynia koło Chodzieży. Pierwsza na świecie linia do produkcji nakładek antypiskowych powstała w Budzyniu między innymi dzięki Funduszom Europejskim.

Przyszłość dla każdego


Do you speak English? Na to pytanie coraz więcej Polaków odpowiada twierdząco – zwłaszcza młodych. Ze znajomością języka angielskiego gorzej jest w pokoleniu 50+. Ale języków obcych można się nauczyć w każdym wieku, i to za darmo – dzięki szkoleniom współfinansowanym ze środków unijnych. Taką szansę dostali mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.

Dla dziennikarzy


Jesteś dziennikarzem? Zajmujesz się m.in. tematyką szeroko pojętej integracji europejskiej, widzisz i opisujesz zmiany, które są udziałem funduszy europejskich? Zgłoś swój artykuł, reportaż, audycję radiową czy program telewizyjny do XVIII Konkursu Dziennikarskiego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.