Na zdjęciu widać grupę uśmiechniętych kobiet podczas zajęć. Jedna z nich wskazuje na plakat z napisem „równouprawnienie”. Fotografia pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FunduszeUE #wsparciekobiet #rownosc

Wspierając kobiety, zyskujemy wszyscy

Choć dekady walki o równość przyniosły zmiany, kobiety wciąż mierzą się ze stereotypami i barierami. Jednak dziś, dzięki rosnącej świadomości i wsparciu m.in. Funduszy Europejskich kobiety zyskują możliwości rozwoju – coraz śmielej przełamują schematy, budują swoją niezależność i przejmują inicjatywę. I właśnie o takich bohaterkach – ze Środy Wielkopolskiej...

Sprawdź
Na zdjęciu widoczna jest pozująca kobieta o jasnych, długich włosach, w średnim wieku. Ma ubrany ciemny kostium. Fotografia pochodzi z archiwum prywatnego.

#FEW #rynekpracy #rownouprawnienie

Nie płeć, a kompetencje!

Unia Europejska od lat aktywnie działa na rzecz równości szans i niedyskryminacji. O sytuacji kobiet na rynku pracy i wpływie polityki równościowej na gospodarkę rozmawiamy z prof. UAM dr hab. Iwettą Andruszkiewicz, Dyrektorką Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM, wykładowczynią Wydziału Nauk...

Sprawdź

AKTUALNOŚCI

Scena przedstawia sytuację w klasie. Na dalszym planie widoczna jest nauczycielka, która prezentuje dzieciom model. Uczniowie siedzą zaś w ławkach i podnoszą ręce, zgłaszając się do odpowiedzi. Zdjęcie pochodzi z adobe stock.

#FEW #edukacjawlaczajaca #neuroroznorodnosc

O edukacji, która szanuje i dostrzega

Lubimy powtarzać, że szkoła powinna być dla wszystkich. Tymczasem w praktyce nadal jest „projektowana” głównie z myślą o dzieciach mieszczących się w normach większościowego środowiska. Edukacja włączająca to...

Sprawdź
Fotografia przedstawia cztery kobiety, siedzące w fotelach i debatujące, w trakcie konferencji. Za nimi znajduje się ekran z grafiką i napisem: Różnorodność, inkluzywność i włączenie, się robi. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FunduszeEuropejskie #stereotypy #rownosc

Równość zaczyna się od działania

Nadal borykamy się z problemem nierówności płci na rynku pracy. Kobiety mają mniejsze szanse na awans, zarabiają też mniej. Mężczyźni walczą zaś ze stereotypami – niezawodnych, gotowych do pracy ponad normy...

Sprawdź
Na zdjęciu widoczna jest grupa bezdomnych, która stoi w kolejce po darmowy, ciepły posiłek. Wydawany jest z samochodu dostawczego. Autorem fotografii jest Maciej Motylewski.

#FunduszeUE #kryzysbezdomnosci #wykluczeniespoleczne

Z ulicy do mieszkania. Z kryzysu do życia

Ponad 31 tysięcy Polaków doświadcza kryzysu bezdomności. Dla jednych to statystyka, dla innych – tysiące ludzkich dramatów. Utrata pracy, choroba, przemoc – każda z tych sytuacji może prowadzić na ulicę. Towarzystwo Pomocy...

Sprawdź
Na pierwszy planie widoczna jest trawiasta łąka. W tle stoją zaś budynki – niskie oraz wieżowce. Zdjęcie pochodzi z adobe stock.

#FEW #neuroinkluzywnosc #miasto

Neuroinkluzywna urbanistyka, czyli miasto dla wszystkich

Hałaśliwe ulice, jaskrawe reklamy, chaotyczna architektura. Dla wielu z nas zwykły miejski krajobraz, dla osób neuroatypowych - w spektrum autyzmu czy z ADHD - spory dyskomfort. Nowoczesna urbanistyka pokazuje jednak, że przestrzeń miejska może uwzględniać potrzeby wszystkich, bez względu na sposób, w jaki odbierają świat.

Sprawdź
Scena przedstawia linię produkcyjną w warsztatach, na której uczniowie uczą się zawodu. Kilkoro młodych ludzi obsługuje maszynę, w pełnej koncentracji. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FunduszeEuropejskie #Czaszawodowcow #edukacja

Wielkopolscy zawodowcy gotowi na wyzwania

W świecie, w którym technologia zmienia wszystko, praktyczne umiejętności zawodowe są naprawdę ważne. Projekt „Czas zawodowców dla Wielkopolski” realizowany już od ponad 12 lat, to most między edukacją a rynkiem pracy, który daje młodym ludziom kompetencje...

Sprawdź
Na zdjęciu widoczna jest sala doświadczania świata. Barwy są nieco przygaszone, na środku znajduje się basen z plastikowymi kulami. Fotografia pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FunduszeUE #Wielkopolskawschodnia #transformacja

Wytchnienie dla Wielkopolski Wschodniej

W starym banku powstało nowoczesne centrum wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Podopieczni korzystają tam m.in. z sali doświadczania świata do terapii polisensorycznej. To tylko jeden z elementów projektu „3W - Wytchnienie Wielkopolski Wschodniej”, którego celem jest poprawa jakości życia, w obliczu transformacji.

Sprawdź