Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Pierwsze takie wysłuchanie już  7 kwietnia br. (tj. w środę), w godz. 10:00 – 15:00 i będzie dotyczyć opinii na temat projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027.

Wysłuchanie publiczne będzie można śledzić poprzez kanał YouTube Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej – KLIKNIJ

 

Istota

Istota wysłuchania publicznego polega na bezpośrednim przekazaniu opinii na temat projektu Umowy Partnerstwa przedstawicielom rządu, którzy odpowiadają za ostateczny kształt dokumentu. Wysłuchanie odwołuje się do tzw. 7 zasad konsultacji publicznych, jakie zostały wypracowane wspólnie przez środowiska rządowe, obywatelskie i eksperckie w 2012 roku, tj.: transparentności, powszechności, przewidywalności, responsywności, koordynacji, zasady dobrej woli i poszanowania interesu ogólnego.

Pomysłodawcą i patronem wysłuchań jest Podkomitet do spraw Rozwoju Partnerstwa, który funkcjonuje w systemie wdrażania Funduszy Europejskich. Jego członkami są przedstawiciele rządu, samorządu, partnerów społecznych i gospodarczych, a także organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Przedsięwzięcie wspiera organizacyjnie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które odpowiada w rządzie za przygotowanie Umowy Partnerstwa.

Wydarzenie przygotowują Fundacja Stocznia oraz Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych we współpracy z MFiPR.

 

Kolejne terminy

Wyznaczone są już też terminy dotyczące wysłuchań publicznych dwóch programów krajowych:


Dokładne terminy (kolejne będą sukcesywnie dodawane), formularz do zapisów oraz zasady udziału w wysłuchaniach dostępne są na stronie – KLIKNIJ oraz stronie wydarzenia na FB - KLIKNIJ

Pobierz jako PDF