Stawiamy na komunikację

To nie gadżety mają promować projekty. Istotny jest dobrze sformułowany przekaz – mówi DANUTA SOWIŃSKA, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Aktualności

Majówka po europejsku

Kolorowo lub w stonowanych barwach, głośno lub w skupieniu, zabawnie lub bardziej na serio. Było różnorodnie, ale wszędzie – interesująco i po europejsku. Przedostatni weekend maja, i to przedłużony, Wielkopolanie tłumnie spędzali na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Pomóc sobie i innym

Działalność, która prowadzona jest zwykle w dużych ośrodkach, można rozwijać również w mniejszych miejscowościach. Pokazują to przykłady ze Śremu i Kostrzyna. Dzięki wsparciu dotacyjnemu z WRPO 2014 + nowe możliwości otwierają się nie tylko przed przedsiębiorcami czy organizacjami społecznymi, ale przede wszystkim przed mieszkańcami.

Do tanga trzeba dwojga

Czerniejewo, Niechanowo, Orchowo, Trzemeszno i Witkowo. Te sąsiadujące ze sobą wielkopolskie gminy łączy geografia i wieloletnia i dobra współpraca. Wszystkie pięć gmin, wraz ze Stowarzyszeniem Światowid, zawiązały trzy spółdzielnie socjalne: „Razem być”, „Domowe Przysmaki” i „Pomocnik od zaraz”.

Kultura w magistratach


W ratuszach miejskich w Gnieźnie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim zafunkcjonuje oferta kulturalna. Dzięki niej mieszkańcy i turyści będą mogli kojarzyć te miejsca nie tylko z załatwianiem spraw urzędowych.

Tory do nowoczesności


Zarząd Województwa Wielkopolskiego od wielu lat rozwija transport kolejowy, traktując go jako kluczową formę mobilności mieszkańców. Dzięki dofinansowaniu z WRPO 2014+, ten rok przyniesie kolejne odcinki zmodernizowanych linii i zakup kolejnych jednostek nowoczesnego taboru.

Europejski standard


Pocztowa 11. Pokoszarowy budynek z czerwonej cegły. Taki, jakich w Gnieźnie, mieście z piękną historyczną kartą, nie brakuje. Ale w tym przypadku stare budownictwo kryje zupełnie nowe wnętrze.

Mała gmina, wielkie plany


Spośród 120 gmin, które w ostatnim czasie otrzymały wsparcie na przygotowanie programów rewitalizacji, kilka zakończyło swoje projekty. Okonek jest jednym z dwóch samorządów (obok Gniezna), które pierwsze uzyskały dla swoich dokumentów wpis do „Wykazu programów rewitalizacji gmin województwa wielkopolskiego”.