Nasz Region WRPO 2014+ E-MAGAZYN
Fotografia przedstawia opiekunkę i seniorkę, które siedzą przy stole i rozkładają karty do gry planszowej. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

REPORTAŻ: Czas nas uczy pogody

Niejeden życiowy zakręt za nimi. Nie poddają się jednak smutkowi. Cieszą się każdą chwilą i mimo nie najmłodszego wieku podejmują się nowych wyzwań. Podopieczni poznańskiego Dziennego Domu Pomocy, prowadzonego przez Fundację Akme, pokazują, że jesień życia może być pogodna i wszystko jeszcze może się zdarzyć. Również miłość…

Więcej
Fotografia przedstawia cztery osoby siedzące przy stole. Z lewej strony jest kobieta, obok trzech mężczyzn w garniturach. Wszyscy podpisują dokumenty. W tle znajduje się baner z napisem Wielkopolski Fundusz Rozwoju, a na ścianie są napisy Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Zdjęcie pochodzi z archiwum Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju.

Jeśli nie dotacje unijne, to co?

Coraz bardziej realny staje się scenariusz ograniczenia środków unijnych i możliwości dotacyjnych. Już dzisiaj warto pomyśleć o alternatywnych formach wsparcia, jak choćby tych oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju.

Więcej
Fotografia przedstawia Sierżanta Pyrka – maskotkę policyjną, ubraną w mundur i czapkę, w towarzystwie grupki dzieci ubranych w pomarańczowe koszulki i czapki. Zdjęcie wykonano na bieżni, prawdopodobnie podczas policyjnego festynu. Fotografia pochodzi z archiwum beneficjenta.

W policyjnej cyber sieci

E-platforma wspierająca badania nad zagrożeniami społecznymi, „bezpieczne miejsce” dla młodzieży w internecie oraz portal ułatwiający poszukiwania zaginionych rowerów – w taki sposób Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wykorzystuje globalną sieć. Wspierają ją w tym Fundusze Europejskie.

Więcej
Fotografia przedstawia publiczność w trakcie konferencji. Widocznych jest kilkadziesiąt, elegancko ubranych osób, w różnym wieku. Zdjęcie pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Z ludźmi i dla ludzi!

Wielkopolski Sejmik przyjął Strategię rozwoju województwa do 2030 roku. Dokument jest kluczowy do przygotowania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla perspektywy finansowej po 2020 roku.

Więcej
Fotografia przedstawia nowoczesny autobus Urbino LE Lite, firmy Solaris. Pojazd ma dwoje drzwi, jest wykonany w białych, czarnych i żółtych barwach. Za kierownicą siedzi kobieta, na wyświetlaczu jest napis „Światowa premiera”. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

Tak powstają innowacje

Odnieśli sukces, znacznie rozwinęli swoją działalność i wypłynęli na szerokie wody. A przy tym zostali docenieni przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Cztery przedsiębiorstwa z regionu otrzymały wyróżnienia w konkursie „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. Każdy z nich, realizując kolejne przedsięwzięcia, śmiało sięga po unijne wsparcie.

Więcej
Promujemy naszych beneficjentów zmieniamywielkopolskie@umww.pl
Zestaw logotypów: Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa i Unia Europejska