Przy stole siedzą trzy młode kobiety. Rozkładają grę, która składa się z planszy, pionków i kart. Autorem zdjęcia jest Dominik Wójcik.

#FunduszeEuropejskie #FundacjaAkme #wsparcie

Nadzieja puka do drzwi

Ponad 2,5 miliona Polaków cierpi na różne formy zaburzeń psychicznych, w tym depresję, zaburzenia lękowe i schizofrenię. Przez dekady w Polsce temat był społecznie ignorowany. Na szczęście ten czas to zamknięty rozdział. O osobach w kryzysie psychicznym mówimy coraz więcej i głośniej. Poznajcie Kingę i Arletę, które przy wsparciu Fundacji Akme mają szanse zbudować szczęśliwe życie...

Sprawdź
Zdjęcie to popiersie kobiety w średnim wieku. Ma okularu, krótkie, kręcone włosy. Uśmiecha się. Fotografia pochodzi z archiwum prywatnego.

#FunduszeUE #politykasenioralna #seniorzy

Jak dobrze się starzeć?

Polskie społeczeństwo starzeje się, co prowadzi do rosnącego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze. O tym, jakie znaczenie ma opieka w miejscu zamieszkania, a także sztucznej inteligencji wspierającej seniorów rozmawiamy z prof. dr hab. Katarzyną Wieczorowską-Tobis, specjalistką geriatrii i medycyny paliatywnej, kierowniczką Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego...

Sprawdź

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu widoczne są starsze panie, które siedzą przy podłużnym stole. Na głowach mają wianki, które właśnie przygotowały. Blat również pokryty jest wiankami. Fotografia pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FEW #uslugispoleczne #wsparcie

Misja: aktywizacja

Usługi społeczne to nie tylko pieniądze. To przede wszystkim wsparcie realizowane na poziomie lokalnym, blisko ludzi, z trafnym rozpoznaniem potrzeb i ich zaspokajaniem. Właśnie taki cel przyświeca centrom usług społecznych, które przy unijnym wsparciu coraz gęściej powstają w naszym regionie. Swoją rolę świetnie spełniają...

Sprawdź
Fotografia to siedem kobiet w różnym wieku – od młodych po starsze, które wspólnie prezentują drewniane karmniki, wykonane wcześniej. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FunduszeUE #integracja #uslugispoleczne

Różnorodna paleta pokoleń w Czarnkowie

Proces starzenia się jest zjawiskiem globalnym. W Polsce na przykład na 100 „wnuków” przypada aż 133 „dziadków”. Choć społeczność naszego regionu należy do najmłodszej w kraju, już teraz, z pomocą Funduszy Europejskich, podejmowane są działania wspierające aktywizację seniorów...

Sprawdź
Scena odbywa się w nowocześnie wyposażonej sali szpitalnej. Widoczne są dwa łóżka, monitory i mobilne urządzenia do badań i terapii. Zdjęcie pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FunduszeEuropejskie #medycyna #sprzęt

Kurs na zdrowie

Wydatki na ochronę zdrowia stale rosną. To efekt nie tylko rosnących potrzeb i konieczności ciągłego podnoszenia jakości opieki, ale także unijnego wsparcia. Z Funduszy Europejskich skorzystało m.in. Pleszewskie Centrum Medyczne, które dzięki kwocie ponad 9 mln zł dotacji mogło zainwestować w nowoczesny sprzęt...

Sprawdź
Fotografia przedstawia cztery elegancko ubrane, starsze osoby, które idą przez miasto, śmiejąc się. Zdjęcie pochodzi z chroma stock.

#FunduszeEuropejskie #urbanistyka #troska

Miasta dla wszystkich

Równość szans to jedna z najważniejszych horyzontalnych zasad Unii Europejskiej, która znajduje odzwierciedlenie również w miejskim projektowaniu. Coraz popularniejszym trendem staje się urbanistyka troski, której celem jest zmniejszanie dysproporcji społecznych i takie projektowanie przestrzeni czy usług, aby spełniały potrzeby wszystkich nas.

Sprawdź
Na zdjęciu widoczna jest fasada szkoły, która składa się z trzech pięter. Widzimy wejście główne i odnowioną elewację, z dominującym kolorem pomarańczowym i białym. Przed budynkiem rosną drzewa. Fotografia pochodzi z archiwum beneficjenta.

#FunduszeUnijne #drogi #inwestycje

Ponad 185 mln zł unijnego wsparcia na drogowe inwestycje

Nowoczesne i bezpieczne drogi to arterie, przez które płynie życie regionu. Każda nowa trasa napędza gospodarkę, łącząc lokalne rynki z globalnymi. W Wielkopolsce realizowanych jest aktualnie osiem kluczowych inwestycji drogowych.

Sprawdź
Na zdjęciu widoczna jest ulotka konferencji, którą mężczyzna trzyma na kolanach. Jest na niej napisane: „Czy Polska może nie przystąpić do strefy euro?”. Są także loga patronów honorowych oraz informacje na tematy organizacyjne. Fotografia pochodzi z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

#FunduszeUE #strefaeuro #konferencja

Euro – wyzwanie dla Polski

Euro, oficjalna waluta większości krajów UE, jest najbardziej widocznym symbolem integracji europejskiej. Codziennie korzysta z niej około 350 milionów osób. O tym czy Polska może nie przystąpić do strefy euro rozmawiali eksperci podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej, która 4 grudnia odbyła się w Poznaniu...

Sprawdź