od 21.03.2024 10:00 do 21.03.2024 13:00 al. Niepodległości 34, Poznań

Jak zaprojektować pomysł na innowację? Czym i dla kogo jest program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki? Jaka jest oferta dotacji dla przedsiębiorców z Wielkopolski?

Między innymi na te pytania odpowiemy podczas pierwszego w tym roku spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców: Innovation Coach w Poznaniu.

Podczas wydarzenia przedstawicielka Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przedstawi możliwości dofinansowania prac badawczo-rozwojowych i innowacyjnych ze środków programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

Zaprezentujemy ofertę i zasady usługi doradczej Innovation Coach skierowanej do firm, które zamierzają rozpocząć działalność innowacyjną i sfinansować ją ze środków unijnych. Ekspertka branżowa doradzająca przedsiębiorcom omówi praktyczny przebieg coachingu innowacji, a jedna z absolwentek projektu zaprezentuje jego efekty w swojej działalności. Prelegent z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Poznaniu zapozna uczestników z ofertą dedykowaną wielkopolskim przedsiębiorcom.

Zapraszamy do Poznania.

Miejsce i czas spotkania: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34, Sala Posiedzeń nr I (parter), w godzinach od 10:00 do 13:00.

Rejestracja: https://www.innovationcoach.pl/wydarzenie/120-innovation-coach-w-wielkopolsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w indywidualnych konsultacjach kwalifikujących do projektu. Liczba miejsc ograniczona!

Agenda wydarzenia:

09:30-10:00

Rejestracja/ kawa powitalna

10:00-10:05

Otwarcie spotkania

10:05-10:30

Oferta Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki dla przedsiębiorstw - Aneta Szczepkowska, Naczelnik Wydziału Projektów Własnych, Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

10:30-11:00

Oferta i zasady usługi Innovation CoachAnna Sęk, Centrum Projektów Badawczych UE, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

11:00-11:30

Coaching innowacji w praktyce – dr hab. Barbara Stachowiak, Katedra Technologii Żywności Pochodzenia Roślinnego, Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Coach Innowacji

11:30-11:50

Efekty coachingu innowacji dla przedsiębiorcówMarta Nowakowska, absolwentka Innovation Coach

11:50-12:10

Oferta PIFE PoznańBartosz Nochowicz, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu

12:10-13.00

Konsultacje dla przedsiębiorców / light lunch

13:00

Zakończenie spotkania

Zaprojektuj swoją pierwszą innowację z Innovation Coach.

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Za jego wdrażanie odpowiada Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w partnerstwie z Instytutem Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (IPPT PAN).

Innovation Coach to bezpłatna usługa doradcza dla przedsiębiorców, którzy poszukują pomysłów na realizację innowacyjnych projektów, ale nie wiedzą jak ten proces rozpocząć oraz nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działania B+R+I.

Więcej informacji: www.innovationcoach.pl

Organiator:

Centrum Projektów Badawczych UE
Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN 

Innovation Coach w Regionach: Wielkopolska - spotkanie informacyjne w Poznaniu
al. Niepodległości 34, Poznań
21.03.2024 10:00 - 21.03.2024 13:00