Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Najłatwiej zdobywać wiedzę, gdy naukę łączy się z rekreacją. Stąd pomysł samorządu wojewódzkiego na "zaBIEGaj o FUNdusze", a więc organizacji w jednym miejscu biegu i rozmów z konsultantami i beneficjentami o dotacjach unijnych. Trzecia edycja tego typu wydarzenia sportowo - promocyjnego odbyła się 8 września nad poznańską Maltą.

Można było spróbować swoich sił na dwóch dystansach: 5,4 km i 10,8 km, (jedno lub dwa okrążenia wokół jeziora Maltańskiego). Wszyscy wystartowali ze startu wspólnego punktualnie o godz. 11.00. Malowniczą trasę pokonało ponad 550 biegaczy (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów).

Choć wynik sportowy był sprawą drugorzędną, to jednak emocji nie zabrakło. Zwycięzcami zostali: w biegu na 5,4 km Agnieszka Ślebioda i Łuksza Szwaj, na dystansie 10,8 km Gabriela Trzepacz i Jakub Gorzelańczyk. Szczegółowe wyniki - tutaj

Obok startu i mety, która znajdowała się od strony ul. Wiankowej, ustawiono kilka namiotów, gdzie specjaliści z Punku Informacyjnego Funduszy Europejskich udzielali wszelkich informacji o tym, jak skutecznie starać się o unijne dotacje. Można też było przekonać się, jak zmienia się nasz region dzięki WRPO. Pracownicy stowarzyszenia Metropolia Poznań zachęcali do korzystania z Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz nowych ścieżek rowerowych, a Wielkopolska Organizacja Turystyczna przekonywała, że województwo ma sporo do zaoferowania jeśli chodzi o turystykę. Nie zabrakło stałych bywalców tej imprezy, czyli konsultantów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, strażaków z PSP oraz  stoiska Centrum Medycyny Genesis – beneficjenta WRPO z poznańskiego Sołacza, które z pomocą funduszy unijnych zrealizowało projekt, dzięki któremu stało się dziś pionierem, jeśli chodzi o diagnostykę genetyczną w Polsce.

Pierwszy raz pojawili się harcerze. Oni również skorzystali z pieniędzy unijnych i tworzą świetlice podwórkowe dla ponad 2 tys. dzieci i młodzieży z regionu. Na Malcie zaprezentowali wszystko to, co wiążę się z harcerstwem, czyli gry i inne animacje dla najmłodszych. Można też było uzyskać informację o powstających świetlicach.  

Wydarzenie było transmitowane "na żywo" na antenie TVP Poznań. Obejrzyj cztery części: wejście 1, wejście 2, wejście 3, wejście 4 

Bieg (154)

Bieg (28)

Pobierz jako PDF