Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Zwycięzcą konkursu „Europa to My” organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet oraz Program Pierwszy Telewizji Polskiej została Edyta Madej, która zgłosiła przebudowę Bulwaru Nadwarciańskiego w Gorzowie Wlkp. Na jej zgłoszenie internauci oddali najwięcej głosów. Na zwyciężczynię czeka m.in. europejska podróż marzeń. Gorzów Wielkopolski otrzyma natomiast 5 hot-spotów z darmowym rocznym wi-fi dla mieszkańców.

Organizatorzy zapraszają na 30.08 do Gorzowa Wielkopolskiego lub oglądania TVP1. Na ten dzień zaplanowano Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich, który zakończy się wielkim koncertem gwiazd. Zagrają dla nas Edyta Górniak, Afromental, Margaret, Monika Kuszyńska, Donatan i Cleo, Formacja Nieżywych Schabuff oraz Mateusz Ziółko - zwycięzca trzeciej edycji The Voice of Poland. Na stronie http://www.europatomy.eu i Facebooku już wkrótce podane zostaną szczegóły organizacyjne, plan koncertu oraz imprez towarzyszących.

W gronie 20 finalistów, którzy przesłali najciekawsze zgłoszenia i pokazali jak zmieniła się ich okolica dzięki unijnym dotacjom, był także jeden projekt z Wielkopolski. Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów OSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz mieszkańców Powiatu Poznańskiego to przedsięwzięcie unikatowe na skalę europejską, służy przede wszystkim rehabilitacji i rewalidacji osób z dysfunkcją wzroku. Powstały na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego Park Orientacji Przestrzennej i Ogród Zmysłów ułatwia przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego życia w świecie ludzi widzących.

W pierwszej edycji Konkursu „Europa to My” w 2013 r. zwyciężył projekt z naszego regionu –  Budowa przystani wodnej w Ślesinie.

Pobierz jako PDF