Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

O formach wsparcia dostępnych dla nowopowstających firm, a także szansach zdobycia pieniędzy na realizacje innowacyjnych projektów. O tym wszystkim można było usłyszeć w Kępnie.

„Innowacyjna firma. Wsparcie Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców” – pod takim hasłem 16 kwietnia br. odbyła się konferencja w Kępnie skierowana do rodzimych przedsiębiorców. W jednym miejscu mogli uzyskać informacje o dostępnych formach wsparcia: zarówno unijnego, jaki i rządowego. Przedsiębiorcy mogli odbyć indywidualne konsultacje z przedstawicielami administracji oraz instytucji rządowych i samorządowych wspierających przedsiębiorczość.

Ofertę dla przedsiębiorców z poziomu regionalnego zaprezentował Urząd Marszałkowski w Poznaniu, który reprezentowała Marzena Wodzińska – członek Zarządu Województwa. Eksperci z UMWW, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Ostrzeszowskiego Centrum Przedsiębiorczości mówili o dotacjach i pożyczkach udzielanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Z poziomu rządowego z przedstawicielami firm spotkali się m. in. Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Andżelika Możdżanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów − Minister Paweł Cybulski oraz eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na zdjęciu z lewej strony konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Ostrzeszowskiego Centrum Przedsiębiorczości, którzy tłumaczą przedsiębiorcom zasady przyznawania dotacji unijnych

Pobierz jako PDF