Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Do 24 lipca 2015 r. trwa głosowanie w Konkursie „Europa to My” organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet oraz Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

Projekty do Konkursu można było przesyłać w dwóch etapach: do 22 czerwca oraz do 3 lipca 2015 r. Wszystkie zgłoszone inwestycje zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich w latach 2007-2013. Kapituła wybrała 20 finalistów, którzy przesłali najciekawsze zgłoszenia i pokazali jak zmieniła się ich okolica dzięki unijnym dotacjom.  

Wśród wybranych projektów jest jeden z Wielkopolski: Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów OSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz mieszkańców Powiatu Poznańskiego.

Projekt jest unikatowy na skalę europejską, służy przede wszystkim rehabilitacji i rewalidacji osób z dysfunkcją wzroku. Powstały na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego Park Orientacji Przestrzennej i Ogród Zmysłów ułatwia przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego życia w świecie ludzi widzących.

Aby oddać głos wystarczy wejść na stronę internetową: http://www.europatomy.eu/finalisci

i zagłosować.

Na zwycięzcę konkursu (osobę, która zgłosiła projekt) czeka m.in. europejska podróż marzeń, a w miejscowości, której dotyczy zgłoszenie konkursowe, zorganizowany zostanie Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich z atrakcjami  i wystawcami z całej Polski oraz wielki koncert z udziałem m.in Edyty Górniak, Afromental, Margaret, Moniki Kuszyńskiej, Donatana i Cleo oraz Formacjii Nieżywych Schabuff. Dodatkowo miejscowość ta otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym wi-fi dla mieszkańców.

W pierwszej edycji Konkursu „Europa to My” w 2013 r. zwyciężył projekt Budowa przystani wodnej w Ślesinie.

Załącznik:

Plakat Europa to My (6.6 MB)

Pobierz jako PDF