Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Nowy most nad Wartą w Rogalinku,  przy drodze wojewódzkiej nr 431, z pozwoleniem Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na użytkowanie! Od piątku 8 lipca 2022 roku ruch został przywrócony na nowy obiekt i będzie można przejechać nową przeprawą. Tym samym marszałkowski Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna kolejny etap prac związany z dokończeniem budowy skrzyżowań, kanalizacji deszczowej oraz rozbiórką starego obiektu. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i dostosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, zwłaszcza że w najbliższym czasie ruch będzie wahadłowy.

- Kilka dni temu otwieraliśmy obwodnicę Wronek z potężnym, nowoczesnym mostem na Warcie. A  dziś dotarła informacja, że kolejny nowoczesny most, również na Warcie, będzie służył Wielkopolanom. Ważna i oczekiwana inwestycja w Rogalinku kosztowała Samorząd Województwa ponad 63 mln zł, z czego 52 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przeprawa wybudowana została w nowoczesnej technologii, kolejnym etapom jej powstawania mogłem przyglądać się podczas wizyt na placu budowy. A dziś most nie tylko spina dwa brzegi rzeki, ale również - co z stwierdzam zadowoleniem - pięknie wpisuje się w krajobraz Doliny Warty” – podkreśla Wicemarszałek Wojciech Jankowiak. 

Budowa nowego mostu na Warcie w Rogalinku była społecznie oczekiwana. Szczególnie dla mieszkańców Mosiny i Puszczykowa to ważna inwestycja, która bez wątpienia podniesie konkurencyjność regionu, da potencjał do dalszego rozwoju, wzmocni układ lokalnej sieci drogowej, co zaskutkuje szybkim i bezpiecznym połączeniem.

Pobierz jako PDF