Zrealizowałeś projekt z Funduszy Europejskich? Zgłoś swoją inwestycję do udziału w kolejnej edycji konkursu REGIOSTARS organizowanego przez Komisję Europejską. Udział w konkursie to szansa na wyróżnienie na arenie międzynarodowej, a także promocję efektów dofinansowanych inwestycji lokalnie. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie www.regiostarsawards.eu.

Celem konkursu REGIOSTARS jest wyróżnienie dobrych praktyk wspierających poprawę jakości życia mieszkańców Unii Europejskiej, zwłaszcza z obszarów słabiej rozwiniętych. Komisja Europejska poszukuje projektów wpisujących się w następujące kategorie:

Aplikacje należy przesyłać do 31 maja 2024 r. wyłącznie za pomocą platformy internetowej REGIOSTARS.

Nagrodą dla laureata z każdej kategorii oraz zdobywcy nagrody publiczności jest lokalna kampania komunikacyjna realizowana we współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO).

W konkursie mogą wziąć udział projekty dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności lub Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji oraz projekty z programów Interreg, które są już ukończone i rozpoczęły się nie wcześniej niż 1 stycznia 2014 r. Z jednego programu można zgłosić maksymalnie pięć projektów.

Jak zgłosić projekt?

Wszystkie aplikacje rozpatrzy jury złożone z ekspertów. Finaliści zostaną zaproszeni na ostatni etap selekcji podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz przewodnik znajdują się na stronie konkursu.

Laureatów REGIOSTARS 2024 poznamy 9 października 2024 r. podczas ceremonii wręczenia nagród w Brukseli.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji projektów!

Pobierz jako PDF