Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach", który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Jest on adresowany do uczniów szkół średnich i składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich przez nauczycieli (do 16 listopada), a drugi – na przygotowaniu specjalnych, „unijnych” prac przez uczniów (do 30 listopada). Dzięki nim młodzież poznaje zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, ale nie tylko. Po zajęciach na temat eurofunduszy uczniowie przygotowują uproszczony wniosek o dofinansowanie i prezentację w formie 5-minutowego filmu, który powinien promować efekty wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Najlepsze zespoły młodzieżowe otrzymają atrakcyjne nagrody: rowery, czytniki e-book, aparaty fotograficzne. Nagrody przewidziano również dla nauczycieli: I miejsce to 5 tys. zł, drugie 3 tys., a trzecie 2 tys. zł. Scenariusz lekcji wraz z pomocną prezentacją multimedialną jest dostępny poniżej w załącznikach.

Laureaci zostaną wyłonieni do 7 grudnia, i jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia nastąpi wręczenie nagród.

Konkurs daje możliwość uczniom zapoznania się z niełatwą, unijną tematyką. Będą też mieli okazję wypełnić swój pierwszy uproszczony wniosek o dofinansowanie oraz poznać projekty zrealizowane z funduszy unijnych.

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: promocja.wrpo@wielkopolskie.pl.

Załączniki do konkursu:

1. Wniosek o dofinansowanie uniwersalny dla szkół (511.5 KB)

2. Formularz zgłoszeniowy pracy konkursowej (492 KB)

3. Formularz - zgoda na udział w konkursie (487.5 KB)

4. Raport z przeprowadzonej lekcji (521 KB)

5.Kryteria oceny lekcji europejskich (509 KB)

6. Kryteria oceny uproszczonych wniosków o dofinansowanie (518.5 KB)

7. Przykładowy scenariusz lekcji europejskiej (558 KB)

8. Wzór prezentacji (3.4 MB)

9. Karta pracy ucznia (651.5 KB)

Regulamin Konkurs Młodzi Wiedzą o Funduszach (564 KB)

 

Zobacz relację z rozstrzygnięcia ósmej edycji konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach” (magazyn „Zmieniamy Wielkopolskę” w TV Asta, grudzień 2017 rok). Materiał rozpoczyna się od 3 min i 14 sek.

Pobierz jako PDF