W piątek, 27 listopada zebrało się Jury konkursu dziennikarskiego „Zmieniamy Wielkopolskę”, w którym rywalizowały publikacje dotyczące Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Konkurs skierowany był do dziennikarzy radiowych, prasowych i telewizyjnych publikujących swe materiały w mediach wielkopolskich, a także do redaktorów serwisów internetowych (w tym autorów spotów/filmów).

Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 7000 zł przyznano Krzysztofowi Sadowskiemu z Radia Merkury za audycję Internet otworzył mi świat. Jury doceniło materiał za wysoką jakość merytoryczna a także za doskonałą formę, jasność i  prostotę przekazu docierającą do szerokiego grona odbiorców. Oceniający prace zwrócili także uwagę na doskonały warsztat dziennikarski autora ocenianego materiału. Warte podkreślenia było również humorystyczne podejście do tematu.

Na drugie miejsce (i nagrodę 5000 zł) zdaniem Jury zasłużył Radosław Śledziński  z Wielkopolskiej Telewizji Kablowej za reportaż „Na co Wielkopolska wyda 10 mld zł Unii Europejskiej?”. W uzasadnieniu Jury podkreśliła, że materiał wyróżniono za ciekawe podejście do tematu. Wysokie walory warsztatowe i profesjonalizm autora. Praca wykonana została „krótko i na temat”.

III miejsce i 3000 zł przypadło Sonii Kobylańskiej-Jóźwik z Telewizji Polskiej za reportaż „WRPO”. Jury dostrzegło, że materiał odznaczał się wysoką jakością merytoryczna i  prostotą przekazu docierającą do szerokiego grona odbiorców. Doceniono pomysł na przedstawienie tematu.

Spotkanie z nagrodzonymi w odbędzie się 10 grudnia. Laureatom nagrody wręczy Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Celem konkursu było nie tylko wyróżnienie najlepszych prac, ale również zainteresowanie dziennikarzy tematyką Funduszy Europejskich i podniesienie świadomości w środowisku dziennikarskim w zakresie wykorzystania środków unijnych.

Pobierz jako PDF