Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Marszałek Marek Woźniak podpisał z gminami Łubowo, Kórnik, Trzemeszno oraz Czerniejewo umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektów związanych z rozwojem infrastruktury przedszkolnej. Beneficjentów reprezentowali Andrzej Łozowski – Wójt Łubowa, Jerzy Lechnerowski – Burmistrz Kórnika, Krzysztof Dereziński – Burmistrz Trzemeszna oraz Tadeusz Szymanek - Burmistrz Czerniejewa.

„Pokazujemy kolejny fragment regionalnego programu operacyjnego dla Wielkopolski - tym razem dotyczący wsparcia infrastruktury przedszkolnej. W sumie 23 projekty otrzymały dofinansowanie do 1 mln zł na rozbudowę, modernizację i budowę nowych obiektów przedszkolnych. Efektem dzisiaj podpisywanych umów przez cztery samorządy lokalne będzie 321 nowych miejsc opieki dla maluchów” – powiedział Marszałek dodając, że okres przedszkolny w życiu każdego człowieka jest bardzo ważny, a jeśli jest pozytywny, jest dobrym startem w przyszłość.

Łączna kwota 4 projektów, na których realizację Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał blisko 3,5 mln zł unijnego dofinansowania z WRPO 2014+ wynosi ponad 5,6 mln zł.

Włodarze gmin podkreślali zgodnie, że są to bardzo ważne inwestycje w przyszłość społeczności lokalnych i na pewno zaprocentują. - Dzięki funduszom europejskim możemy realizować ważne projekty, chociażby związane z infrastrukturą drogową, ale także te dotyczące edukacji szkolnej czy przedszkolnej. Dziś obraz przedszkoli, placów zabaw czy boisk jest imponujący, a nasze dzieci przebywają w komfortowych warunkach – mówili podczas spotkania samorządowcy.

Gmina Łubowo wybuduje nowe przedszkole w Fałkowie. Tym samym znacząco poprawi się dostępność i efektywność kształcenia elementarnego, poszerzona zostanie również oferta zajęć dodatkowych dla dzieci. Z kolei gminy Kórnik, Trzemeszno i Czerniejewo rozbudują i zmodernizują istniejące już obiekty przedszkolne w Szczodrzykowie, Trzemesznie i Żydowie. Powstaną w nich nowe oddziały z kompleksowym zapleczem i wyposażeniem. Inwestycje są odpowiedzią na istniejące problemy związane z dostępnością do edukacji przedszkolnej.
Prezentacje projektów znajdą Państwo w załącznikach.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego do chwili obecnej przyznał w ramach Poddziałania 9.3.1. WRPO 2014+ „Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej” dofinansowanie o łącznej wysokości ponad 45 mln zł.

IMG_0169

Czerniejewo (1.3 MB)

Kórnik (1.2 MB)

Łubowo (1.2 MB)

Trzemeszno (1.4 MB)

 

Pobierz jako PDF