Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Gminy mogą ubiegać się o granty w wysokości do 150 tysięcy złotych, w programie nie jest wymagany wkład własny, a dla mieszkańców szkolenia są bezpłatne.

Fundacja Legalna Kultura rozpoczęła realizację programu „Ja w internecie”. Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.  Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej. 

W programie mogą wziąć udział wszystkie gminy w województwach - pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Wnioski można składać do 20 lipca 2018 roku (wnioskodawcy przesyłają wnioski grantowe za pośrednictwem strony internetowej oraz w formie papierowej na adres Fundacji Legalna Kultura - wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie www.jawinternecie.edu.pl).

Legalna Kultura zapewnia wsparcie dydaktyczne i organizacyjne na każdym etapie projektu.

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin. 

logo Ja w Internecie 3

Pobierz jako PDF