Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Małe kino społecznościowe w Bolewicach przy ul. Świebodzińskiej 8 (gm. Miedzichowo) powstało, jako jedno z pierwszych w ramach projektu pn. „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury województwa wielkopolskiego”. Gmina Miedzichowo złożyła wniosek w ramach Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich. Wartość zadania to 345 tys. zł, a otrzymane dofinasowanie – 150 tys. zł – pochodzi z WRPO 2014+. Otwarcie kina odbyło się 10 stycznia, w uroczystości wziął udział marszałek Marek Woźniak.

Miedzichowska inwestycja jest częścią projektu budowy sieci małych kin społecznościowych, które w założeniu mają wypełnić lukę pomiędzy kinami domowymi a komercyjnymi kinami sieciowymi.
Kina powstają  w ramach istniejącej już infrastruktury publicznej. Wyposażeniem sali multimedialnej będą profesjonalne urządzenia do emisji obrazu i dźwięku, w jakości cyfrowej: projektor, w jakości HD, rozwijany lub stały ekran, odpowiednio dobrane fotele. Sale zostaną wygłuszone, wyciemnione z zainstalowaną wentylacją lub klimatyzacją. Animatorzy będą mieli do dyspozycji biblioteki filmowe zlokalizowane na zewnętrznych serwerach. Przy udostępnianiu filmów wykorzystywana będzie Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa.

Na pierwszym planie widać ekran kinowy i głowy osób oglądające filmKino_za_rogiem_otwarcie_8

Zastosowane w projekcie technologie cyfrowe, umożliwią szeroki i stały dostęp do olbrzymich zasobów polskiej i światowej kinematografii

***

Podobne kina powstają w ponad trzydziestu miejscowościach na terenie woj. wielkopolskiego, część z nich już działa! Np. w Rychwale, Strzałkowie czy Starym Mieście. Obejrzyj spot reklamowy.

Wielkopolskie kina, które powstają przy wsparciu Funduszy Europejskich, to kontynuacja akcji „Kino za Rogiem”. Jej inicjatorzy chcą przywrócić modę na oglądanie filmów na dużym ekranie w małych miasteczkach i wsiach. Z dostępnej biblioteki filmowej (www.kinozarogiem.pl), liczącej blisko tysiąc tytułów i stale powiększanej, mieszkańcy mogą wybrać dzieło, które chce zobaczyć - od bajek poprzez popularne komedie po kino artystyczne, od klasyki filmowej po współczesne, nagradzane na festiwalach propozycje. Później wspólnie z operatorem można ustalić dogodny dzień i godzinę projekcji.

Pobierz jako PDF