Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 oraz Forum Gospodarczego Build 4 Future

Targi BUDMA czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie.

Tegoroczną edycję Targów otworzy m.in. wystąpienie Ministra Inwestycji i Rozwoju, Pana Jerzego Kwiecińskiego. W trakcie inauguracji nastąpi również ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom edycji 2018 Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Szczegóły tutaj. 

W tym roku Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 (12-15 lutego 2019 r.) towarzyszyć będzie szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej. Wśród nich najważniejszym wydarzeniem jest Forum Gospodarcze Budownictwa „Build4Future”, które obędzie się w dniach 11-12 lutego 2019 r.

Forum Gospodarcze Budownictwa „Build4Future” zainauguruje wystąpienie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Pana Artura Sobonia. Tegoroczne Forum ponownie będzie okazją do merytorycznej dyskusji przedstawicieli administracji publicznej z przedsiębiorcami.

Wśród tematów poruszonych podczas  debat nie zabraknie: inwestycji i programów promieszkaniowych, konkurencyjności polskich firm budowlanych i producentów wyrobów budowlanych na rynkach eksportowych, przyszłości branży budowlanej, rozwoju polskich firm budowlanych, nowych wyzwań dla budownictwa energooszczędnego oraz cyfryzacji w budownictwie.

W dniach 12 - 14 lutego 2019 r. w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pojawi się z własnym stoiskiem, które w tym roku współdzielone będzie również z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskim Funduszem Rozwoju Nieruchomości.

Na stoisku pracownicy Ministerstw oraz Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości, przedstawią najważniejsze zagadnienia związane z wykorzystaniem funduszy europejskich w pracach budowlanych i rozwoju przedsiębiorstw budowlanych, instrumentami wsparcia eksportu, obecnie realizowanymi programami mieszkaniowymi oraz Programem Dostępność Plus. Poruszone zostaną również najważniejsze kwestie związane z aktualnymi pracami legislacyjnymi prowadzonymi przez Rząd, w tym reforma procesu inwestycyjno-budowlanego i zmiany w Prawie Zamówień Publicznych - Program wystąpień na stoisku.

Na stoisku będa również obecni pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, którzy będą udzielali konsultacji wszystkim zainteresowanym pozyskaniem środków bezzwrotnych, jak i wsparcia zwrotnego w formie preferencyjnych pożyczek, poręczeń czy też kredytów.

Forum  oraz Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 odbędą się  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu.

Szczegółowe informacje o programie Forum i Targów znajdą państwo pod poniższymi adresami.

https://build4future.pl/

https://www.budma.pl/pl/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Pobierz jako PDF