Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Komisja Europejska zachęca lokalnych przedstawicieli władz do składania wniosków o dołączenie do projektu. Procedura jest łatwa. Wystarczy wypełnić i przesłać formularz aplikacyjny oraz oświadczenie z podpisem wyznaczonego lokalnego radnego i prawnego przedstawiciela samorządu lokalnego.

Po dołączeniu do sieci obowiązkiem lokalnych radnych jest rozmawianie z innymi przedstawicielami swojego okręgu wyborczego oraz mediami lokalnymi na temat inicjatyw politycznych oraz działań podejmowanych przez UE. Formularz dostępny jest tutaj.  

Efektem projektu ma być zbudowanie sieci w całej UE, zapewniającej władzom lokalnym dostęp do aktualnych materiałów na temat polityki i przepisów unijnych, które mogą mieć wpływ na ich okręg wyborczy. Samorządowcy będą także mieli możliwość udziału w ukierunkowanych seminariach internetowych na temat kluczowych kwestii oraz wizyt w unijnych instytucjach.

Projekt "Tworzenie Europy razem z samorządami lokalnymi" stanowi bezpośrednią odpowiedź na jedną z propozycji Konferencji o Przyszłości Europy, która wezwała do stworzenia systemu lokalnych radnych UE. To ma być jeden ze sposobów zmniejszenia dystansu między instytucjami UE a obywatelami Europy.

Pobierz jako PDF