28 sierpnia Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Zbigniew Kluczkowski, Prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia podpisali umowę na dofinansowanie tamtejszej placówki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

- Konkurs, który rozpisaliśmy jako element pomocy dla placówek opieki zdrowotnej w Wielkopolsce, szczęśliwie udało się rozstrzygnąć w taki sposób, że wszystkie zgłoszone poprawnie projekty uzyskały pozytywną ocenę i otrzymają dotację. Jest to przede wszystkim ogromna grupa szpitali powiatowych, w tym Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia. Placówki zaplanowały głównie wydatki zakupowe, ponieważ dobra opieka zdrowotna bez nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych nie jest możliwa. W Ostrzeszowie te urządzenia na pewno bardzo przydadzą się lekarzom i pacjentom- mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

- Cieszę się, że możemy zamknąć etap, który będzie skutkował otwarciem pracowni endoskopowej. Obecnie nie mają jej tylko dwa powiaty w Wielkopolsce – nasz i wągrowiecki. Cieszę się, że po podpisaniu umowy możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość i do końca roku tę pracownie otworzyć- tłumaczy Lech Janicki, Starosta Ostrzeszowski.

Kwota, którą otrzyma ostrzeszowska lecznica wynosi blisko 1,2 mln zł. Pozwoli ona doposażyć kilka szpitalnych oddziałów (chirurgiczny, wewnętrzny, paliatywny, ginekologiczno-położniczy) w nowoczesny sprzęt. Dzięki tym środkom możliwy będzie zakup m.in. procesora obrazu HDTV, videogastroskopów czy videobronchoskopu.

Będące w gestii Zarządu Województwa Wielkopolskiego unijne fundusze, które zasilają rozwój placówek zdrowia w naszym regionie, to efekt zwiększenia alokacji na Działanie 9.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”, Poddziałanie 9.1.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia” na poziomie ponad 140 mln zł. Całkowita kwota dofinansowań w ramach Poddziałania 9.1.1 wynosi prawie 690 mln zł.

Pobierz jako PDF