Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

W ostatnich dniach po raz kolejny docierają do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu informacje o działaniach oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od wielkopolskich przedsiębiorców. Oferują oni pośrednictwo w załatwieniu dofinansowania z pieniędzy unijnych. W rzeczywistości nie podejmują żadnych działań, a rzekoma usługa jest mistyfikacją. 

Nieuczciwe osoby kontaktują się, oferując odpłatne przekazanie materiałów, formularzy i innych dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Oszuści często powołują się na współpracę z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu. Wszelkie ich działania są jednak całkowicie fikcyjne. Tego typu sprawy będą każdorazowo zgłaszane do prokuratury.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z Funduszami Europejskimi prosimy kontaktować się z konsultantami Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu lub pracownikami lokalnych PIFE.

Dane teleadresowe do punktów informacyjnych działających w Wielkopolsce znajdują się na stronie http://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie materiały i konsultacje w sprawie pozyskiwania wsparcia z Funduszy Europejskich udzielane są bezpłatnie.

Pobierz jako PDF