plakat głosowaniePonad 50 tysięcy głosów oddanych w pierwszej edycji plebiscytu (tj. w 2022 roku) pokazało, że w Wielkopolsce dostrzegamy skalę zmian wprowadzanych przy unijnym wsparciu. Czas docenić kolejne przedsięwzięcia, które podnoszą jakość życia i zmieniają nasze otoczenie na lepsze. Spośród tysięcy zrealizowanych projektów wybraliśmy 20, z których to internauci wybiorą te najlepsze w czterech kategoriach: „Łączy nas… innowacyjny biznes”, „Łączy nas… architektura i kultura”, „Łączy nas… dobry klimat” oraz „Łączy nas… społeczna misja”.

Projekty, które walczą o Państwa głosy, zrealizowane zostały w różnych częściach Wielkopolski. Pokazują nie tylko skalę zmian, ale i zaangażowanych lokalnych liderów, społeczników, samorządowców, przedsiębiorców, którzy podjęli się trudu realizacji projektów, które realnie zmieniają nasze życie. Warto to dostrzec i docenić. Nasz plebiscyt pokazuje, że projekt nie kończy się wraz z rozliczeniem, ale jest dalej twórczo rozwijany, bo Fundusze Europejskie uruchamiają w nas to co najlepsze – kreatywność, odwagę i chęć zmian – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Zastanawiasz się, który projekt wybrać? Zajrzyj na stronę laczynaswielkopolskie.pl. Znajdziesz tam nie tylko listę nominowanych przedsięwzięć, ale opisy poszczególnych projektów. Zaprosiliśmy też przedstawicieli realizatorów do nieco mniej oficjalnej rozmowy, w której dzielą się z nami swoimi doświadczeniami i zachęcają do głosowania na swoje inwestycje. Prezentację uzupełniają filmy, które realizatorzy przekazali nam, aby wzmocnić swój przekaz. Mając pełną pulę informacji, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję. Głosowanie potrwa do 13 listopada. Zasady są proste: każdego dnia możesz oddać jeden głos na wybranego beneficjenta w każdej z czterech ww. kategorii.

Organizatorem plebiscytu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu we współpracy z redakcją magazynu „Nasz Region”.

 

Poznajcie nominowanych w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” – II edycja

W kategorii „Łączą nas… innowacyjny biznes” nominowani zostali:

- BARS Halina Kalemba za projekt „Prozdrowotne czekolady nowej generacji z firmy BARS Halina Kalemba”. Nominacja za nowatorskie działania w branży cukierniczej.

- Trol InterMedia sp. z o.o. za projekt „Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstwa Trol InterMedia sp. z o.o. poprzez wdrożenie innowacyjnej Platformy eGmina”. Nominacja za stworzenie przejrzystego i prostego w obsłudze serwisu internetowego dedykowanego instytucjom publicznym.

- ITA Sp. z o.o. Sp. k. za projekt „Platforma do interakcyjnych analiz metrologicznych w koncepcji Przemysł 4.0 umożliwiająca zrobotyzowaną laserową digitalizację powierzchni w skali makro”. Nominacja za opracowanie i wdrożenie zaawansowanych technik pomiarowych.

- Ando Tech Sp. z o.o. za projekt „Opracowanie prototypów maszyn rolniczych poprzez przeprowadzenie prac badawczo – rozwojowych i zgłoszenie do patentu innowacyjnych w skali świata produktów”. Nominacja za opracowanie prototypów nowoczesnych maszyn rolniczych.

- Pikralida za projekt „Utworzenie laboratorium B+R leków supergenerycznych". Nominacja za rozwój nowoczesnych formulacji leków z wykorzystaniem zaawansowanych technologii.

 

W kategorii „Łączy nas nas… architektura i kultura” nominowani zostali:

- Gmina Krotoszyn za projekt „Przystosowanie Alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, budynku kina Przedwiośnie oraz krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów Lokalnego Programu Rewitalizacji”. Nominacja za udaną rewitalizację miejskiej przestrzeni przyjaznej mieszkańcom.

- Gmina Zduny za projekt „Rewitalizacja terenów poprzemysłowych i zdegradowanych w Zdunach” (Kaflarnia). Nominacja za spektakularną rewitalizację Kaflarni i przywrócenie pamięci o dawnej sztuce rzemiosła.

- Gmina Szamotuły za projekt „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji: społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych poprzez: modernizację rynku i Parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach”. Nominacja  za wielofunkcyjną rewitalizację miasta poprawiającą jakość życia mieszkańców.

- Miasto Puszczykowo za projekt „Rewitalizacja willi „Mimoza” na cele społeczno kulturalne”. Nominacja za udaną rewitalizację willi „Mimoza” i  stworzenie przestrzeni do społecznej aktywności mieszkańców.

- Gmina Wieleń za projekt „Rewitalizacja szansą rozwoju gminy Wieleń”. Nominacja za ożywienie miejskiej przestrzeni, nowoczesny design i kompleksową rewitalizację wspierającą aktywność społeczną mieszkańców.

 

W kategorii „Łączy nas… dobry klimat” nominowani zostali:

- Gmina Rokietnica za projekt „Fabryka Ekologów – edukacyjne laboratorium w Szkole Podstawowej w Cerekwicy w ramach zadania pn. Budowa Szkoły Podstawowej w Cerekwicy”. Nominacja za  nowatorskie podejście do edukacji ekologicznej najmłodszych i stworzenie przyrodniczych laboratoriów.

- Gmina Wągrowiec za projekt „Modernizacja Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu wraz z rozbudową o terenowy punkt edukacyjny - miejski EKO park”. Nominacja za nowatorskie podejście do ekologicznej edukacji o lokalnej faunie i florze.

- Gmina Kościan za projekt „Instalacja odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych dla mieszkańców Gminy Miejskiej Kościan”. Nominacja za inwestycje w czystą energię i popularyzację proekologicznych postaw wśród mieszkańców.

- Gmina Tarnowo Podgórne za projekt „Rozwój niskoemisyjnej mobilności na terenie Gminy Tarnowo Podgórne poprzez rozbudowę sieci dróg rowerowych wraz z infrastrukturą”. Nominacja za budowę ścieżek rowerowych i wdrażanie w praktyce idei ekotransportu.

- Powiat gnieźnieński za projekt „ŚWiAT – Środowisko Wiedza i Alternatywne Technologie”. Nominacja za popularyzację wiedzy o przyrodzie i utworzenie nowatorskiego centrum stacji meteorologicznych.

 

W kategorii „Łączy nas… społeczna misja” nominowani zostali:

- Konińska Spółdzielnia Socjalna Spektrum za działania w projekcie „Wielkopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”. Nominacja za utworzenie przedszkola i bezpiecznej przestrzeni dla dzieci w spektrum autyzmu.

- Fundacja im. św. Jadwigi Królowej Polski za projekt „Przystanek WTZ”. Nominacja za wrażliwość społeczną i kompleksowe wsparcie na rynku pracy osób z niepełnosprawnościami.

- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie za projekty „Budowa Leszczyńskiego Centrum Usług Senioralnych” i „Środowiskowe Centrum Wsparcia Osób Starszych w mieście Lesznie”. Nominacja za kompleksową działalność opiekuńczo-medyczną na rzecz seniorów i niesamodzielnych mieszkańców miasta.

- Centrum Opieki Zdrowotnej Sanitatis Sp. z o.o. za projekt „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Powiecie Obornickim”. Nominacja za stworzenie przestrzeni dla osób potrzebujących wsparcia psychicznego oraz działania medyczno-społeczne.

- Centrum Kreatywnej Inspiracji Sp. z o.o. NON PROFIT za działania zrealizowane w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”. Nominacja za oswajanie z ciemnością poprzez utworzenie unikatowej wystawy „Niewidzialna ulica”.

Pobierz jako PDF