Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

 „ZaBIEGaj o FUNdusze” to jedno z ważniejszych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych odbywających się na przełomie lata i jesieni w Poznaniu. Powodów jest przynajmniej kilka. Ta impreza to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony można poćwiczyć z profesjonalnymi trenerami i wystartować w biegu wokół Jeziora Maltańskiego na dystansie 5 400 metrów (jedno okrążenie) lub na 10 800 metrów (dwa okrążenia). Wspólny start o godz. 11. Każdy, kto go ukończy, otrzyma medal, a zwycięzcy mogą liczyć na nagrody rzeczowe.

Z drugiej strony organizatorzy przygotują konkursy wiedzy o funduszach unijnych, a konsultanci urzędu marszałkowskiego, ale także innych instytucji pośredniczących w udzielaniu dotacji, odpowiedzą na wszystkie pytania, dotyczące możliwości uzyskania unijnego dofinansowania. Nie zabraknie również tych, którzy dotację już zdobyli. Oni opowiedzą o swoich projektach oraz przedstawią ich efekty.

Motywem przewodnim imprezy będzie 15-lecia Polski w UE. Uczestnicy utworzą liczbę 15, która będzie symbolizować obchodzony jubileusz, a każdy zawodnik, który zajmie 15 miejsce (bez względu na kategorię) otrzyma dodatkową nagrodę.

Organizator – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zachęca do aktywnego udziału w biegu i kibicowaniu biegaczom. Warto zgłosić się już teraz, ponieważ limit uczestników został ustalony na 700 osób, a termin zgłoszeń upływa 23 września. Udział w zawodach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj       

Obejrzyj materiał filmowy z poprzedniej edycji "zaBIEGaj o FUNdusze" - kliknij

Pobierz jako PDF