Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

W szczególności w Gnieźnie w tamtejszym Centrum Kultury „Scena To Dziwna”. Tai chi, balet, warsztaty krawiectwa, zajęcia taneczne, muzyczne, wokalne – to tylko część oferty świeżo odnowionej placówki. Nowoczesne wnętrza zachęcają mieszkańców do aktywności i to całkowicie za darmo. Mimo pandemii Centrum Kultury prowadzi zajęcia w reżimie sanitarnym skrupulatnie dbając o bezpieczeństwo uczestników zajęć.

Widok z lotu ptaka na wyremontowany budynek Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie

Wszystko to możliwe jest dzięki totalnej przebudowie Centrum Kultury „Scena To Dziwna”. 4,5 mln zł dofinansowania pochodziło Funduszy Europejskich dla Wielkopolski. Wcześniej zajęcia dwóch rożnych grup musiały odbywać się w jednym pomieszczeniu. Pracownikom bardzo trudno było dostosować grafik do potrzeb mieszkańców. Dziś Centrum tętni życiem, a szeroka oferta cieszy się ogromną popularnością.

 

Jak nie rak to serce – z deszczu pod rynnę?

Niekoniecznie. Lekarze przyznają, że najczęstszym powikłaniem leczenie lub choroby onkologicznej jest właśnie choroba serca. Podobnie jak w przypadku nowotworu, jeśli szybko ją się wykryje, to pacjent może wieść jeszcze bardzo długie i szczęśliwe życie. Tym zajmuje się młoda dziedzina medycyny – kardioonkologia. W Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu kardiolodzy we współpracy z onkologami zajmują się tego typu przypadkami. Dzięki Funduszom Europejskim (tzn. za ponad 9 milionową dotację z puli regionalnej – przyp. red.) pacjenci kardioonkologii mogą poza kolejką szybko skorzystać z pomocy fachowców.

Wystarczy zapytać swojego onkologa o program Kardioonkologia lub poprosić lekarza rodzinnego o specjalne skierowanie dostępne na stronie internetowej Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Jeszcze tylko szybka i bezpieczna rejestracja przez telefon i pacjent otoczony jest profesjonalną opieką bez niepotrzebnego stania w kolejkach.

 

Więcej na temat walki z chorobami serca, powikłaniami onkologicznymi oraz modernizacji Centrum Kultury „Scena to Dziwna” w najnowszym odcinku magazynu unijnego „Zmieniamy Wielkopolskę” (odc. 24).OBEJRZYJ FILM

baner Zmieniamy Wielkopolskę

Pobierz jako PDF