Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Przez lata mieszkańcy Wielenia robili zakupy w centrum na tutejszym targowisku. Ta funkcja handlowa została zachowana także po rewitalizacji. Mieszkańcy zyskali nowoczesne i przykryte dachem targowisko. W weekendy handlują tu sprzedawcy, z kolei w tygodniu odbywają się różnego rodzaju gry terenowe. Zmieniła się płyta rynku, latem działa tu fontanna, a wszystko to sprawia, że mieszkańcy chętnie spędzają tu swój czas. Również przed świętami, bo nowa przestrzeń umożliwia także organizację kiermaszu świątecznego. Można zrobić sobie selfie ze świętym Mikołajem, ale również kupić ozdoby świąteczne. To wyjątkowe i unikatowe rzeczy – często wykonane własnoręcznie przez mieszkańców, takie, których nie dostaniemy w centrach handlowych.

ZW_058_06

Z kolei w Trzciance przez lata zaniedbany Plac Pocztowy znów przyciąga mieszkańców. Powstało tu Centrum Aktywności Społecznej. W środku znajdują się sale widowiskowe i wystawiennicze. Tutaj także przebudowano płytę placu, a w drugiej części stworzono mały skwer z fontanną. Uporządkowano miejsca parkingowe, zadbano także o elementy małej architektury. Przystanek autobusowy już nie szpeci całej przestrzeni, a jest w nią idealnie wkomponowany. Teraz dodatkowo pojawiły się świąteczne ozdoby, a fontanna podświetlona jest specjalną instalacją. Jest także choinka z ogromnym napisem „Wesołych Świąt!”, która „śle życzenia” dla mieszkańców Trzcianki.

Wiele zmieniło się także w Chodzieży. Władze najpierw zapytały mieszkańców co i gdzie chcą zmienić. Na osiedlu Żeromskiego uporządkowano kwestię parkowania samochodów, powstały małe skwery dla mieszkańców, odnowiono także infrastrukturę drogową. Na lepsze zmienił się także tutejszy park – w przyszłości ma być to centrum wydarzeń kulturalnych „pod chmurką”.

ZW_058_17

 

Więcej na temat rewitalizacji Wielenia, Trzcianki i Chodzieży w najnowszym odcinku magazynu „Zmieniamy Wielkopolskę” (odc. 59). OBEJRZYJ FILM

baner Zmieniamy Wielkopolskę

Pobierz jako PDF