Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Rozwój szkolnictwa zawodowego i termomodernizacje szkół, przedszkoli czy innych placówek publicznych jest traktowana priorytetowo przez UE. Takie inwestycje w przyszłość są finansowane z Funduszy Europejskich. Chętnie sięgają po nie wielkopolskie samorządy.

 

Technikum w Nowym Tomyślu ze 100% naborem
W Nowym Tomyślu od wielu lat tutejsza szkoła zawodowa musiała szkolić swoich podopiecznych w przestarzałym warsztacie. Nauczyciele żartowali, że narzędzia nadawały się bardziej na wystawę do muzeum niż do nauki. Teraz tego problemu nie ma, bo szkoła zyskała dwie nowoczesne hale warsztatowe. W środku sprzęt z najwyższej półki, z którego korzystają przedsiębiorstwa w regionie. Tym sposobem absolwent wprost ze szkolnej ławki, bez dodatkowych szkoleń przejdzie płynnie na rynek pracy. Ten już czeka na zawodowców z Nowego Tomyśla, bo brakuje rąk do pracy. W nowych halach warsztatowych będą odbywać się zajęcia dla przyszłych mechaników, spawaczy, ślusarzy, ale również techników ekonomii. Zainteresowanie nauką w takich warunkach jest ogromne - szkoła pomieści 1000 osób, a podczas naboru trzeba było stworzyć listę rezerwową.


Termomodernizację i remonty przeszły placówki w Łobżenicy i Dźwiersznie Małym

ZW_091_13Swoje oblicze zmieniły także placówki edukacyjne w gminie Łobżenica. Zupełnie nowe i komfortowe warunki pobytu zyskały tutejsze przedszkolaki. Ich przedszkole w Łobżenicy przeszło termomodernizację. Budynek ocieplono, wymieniono system wentylacji w kuchni, jest nowe oświetlenie i termostaty przy kaloryferach. Ich starsi koledzy w Dźwiersznie Małym nie tylko będą mieli ciepło, ale również skończy się problem z przeciekającym dachem. Przez lata była to zmora tutejszej szkoły podstawowej. Teraz zyskała ona zupełnie nowy dach wraz ze stropami, a cały budynek odnowiono i ocieplono z zewnątrz. Termomodernizację przeszedł również budynek tutejszego Urzędu Gminy.

Więcej na temat inwestycji w Nowym Tomyślu oraz w gminie Łobżenica dofinansowanych ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 91).

 

baner Zmieniamy Wielkopolskę

 

Pobierz jako PDF