Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Dlatego w Krobi realizowanych jest łącznie 5 różnych projektów za prawie 11 mln zł z UE . Już teraz mieszkańcy mogą korzystać z nowych dróg i ścieżek rowerowych w centrum. W wolnym czasie, ale również w drodze do pracy przechodzą przez Rów Krobski. To ważna aleja spacerowa, gdzie zbudowano ścieżki, pomosty czy ławki. W pobliżu znajduje się Wyspa Kasztelańska, na której powstała kaskada wodna i inne atrakcje dla najmłodszych. Sam budynek dawnej szkoły w części będzie wykorzystywany przez mieszkańców – we wnętrzu swoje siedziby będą miały organizacje pozarządowe.

Powstał zupełnie nowy budynek Krob_Kult. To nowość na kulturalnej mapie Krobi. Swoją siedzibę ma tu miejska biblioteka. W nowoczesnym wnętrzu znajdziemy przytulną czytelnię czy kącik dla dzieci. Budynek daje wiele możliwości by promować czytelnictwo czy organizować spotkania autorskie.

ZW_044_06

Z kolei w trakcie przebudowy jest główny rynek. Powstanie tu zupełnie nowa przestrzeń z miejscami parkingowymi i zielenią.

Mimo trudnych czasów pandemii koronawirusa szpitale cały czas otrzymują wsparcie z Unii Europejskiej. Ostatnio podpisano umowy w dwóch dziedzinach. Pierwszą z nich jest wsparcie w leczeniu pacjentów po koronawirusie. Powikłań jest sporo, szpitale potrzebują nowoczesnego sprzętu, a większość ich środków przeznaczono na walkę z covid19. Dlatego wsparcie z Unii jest tak ważne.

Ponadto 5 wielkopolskich szpitali podpisało umowy na zadania typu e-zdrowie. Chodzi m.in. o przesył danych pacjenta pomiędzy szpitalami, tworzenie baz danych czy zwykłą nawigację po budynkach szpitala. Wszystko po to, by znacznie przyspieszyć obsługę pacjenta, a o komfort wizyt ma zadbać rozwój technologii telewizyt. Pacjenci nie będą już musieli jechać setek kilometrów, by przez chwilę skonsultować się ze specjalistą.

Więcej na temat rewitalizacji w Krobi oraz wsparciu dla szpitali z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w najnowszym odcinku magazynu Zmieniamy Wielkopolskę (odc. 44). OBEJRZYJ FILM

baner Zmieniamy Wielkopolskę

Pobierz jako PDF