Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Kilka lat temu centrum Trzcianki było jednym ogromnym placem, gdzie mieścił się dworzec PKS. Dziś to nowoczesna przestrzeń, która łączy kilka aspektów. Przede wszystkim to miejsce dla mieszkańców, gdzie można przyjść i schronić się w cieniu przed upalnym słońcem w towarzystwie szumu wody z odnowionej fontanny. W przyszłości Plac Pocztowy posłuży również jako miejsce kulturalnych imprez i koncertów. Ale już teraz mieszkańcy mogą korzystać z usług Centrum Integracji Społecznej.

Wewnątrz budynku sale konferencyjne, wystawowe a także sala widowiskowa. Wszystko to sprzyja organizacji zajęć dla dzieci, młodzieży czy seniorów. Niemal 1000 metrów kw. powierzchni tylko czeka na koniec pandemii koronawirusa by móc ugościć mieszkańców Trzcianki. Z kolei na zewnątrz poszerzono chodniki, dzięki czemu mogą na nich działać ogródki gastronomiczne. Centrum Trzcianki znów będzie tętnić życiem.

Któż z nas nie chciałby w ogóle nie płacić rachunków? Dzięki Funduszom Europejskim to możliwe! Przykładem są mieszkańcy gmin Suchy Las, Puszczykowo i Rokietnica. Mogli oni skorzystać z dofinansowania do montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach gospodarstw domowych. A dotacja była spora i wynosiła nawet 80% wszystkich kosztów. Efekty? Widać jak na dłoni – rachunki za prąd w miesiącach letnich spadły nawet o 2/3 kwoty.

ZW_033_02

Więcej na temat rewitalizacji Trzcianki oraz inwestycji w zieloną energię z puli Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w najnowszym odcinku magazynu unijnego „Zmieniamy Wielkopolskę” (odc. 33). OBEJRZYJ FILM

baner Zmieniamy Wielkopolskę

Pobierz jako PDF