Dwa projekty z Piły (rewitalizacja terenów nadrzecznych rzeki Gwdy i budowa hospicjum), a także nowoczesne placówki edukacyjne w Grzymysławicach (powiat wrzesiński) i Opatówku (powiat kaliski) – zwyciężyły w trzeciej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty unijne zrealizowane z funduszy europejskich w Wielkopolsce.

Takiego wyboru dokonali internauci, głosujący na stronie laczynas.wielkopolskie.pl. Przypomnijmy, że o zwycięstwo walczyło 20 projektów w czterech kategoriach: „Łączy nas… innowacyjny biznes”, „Łączy nas… architektura i kultura”, „Łączy nas… dobry klimat” oraz „Łączy nas… społeczna misja”.

W stawce znalazły się inicjatywy zrealizowane przy unijnym wsparciu w ciągu dwóch minionych dekad. Były to przedsięwzięcia niezwykle różnorodne, nie tylko przygotowane przez duże miasta i podmioty, ale też mniejszych beneficjentów ze wszystkich części naszego regionu. Szczegółowe wyniki i opisy projektów dostępne są w zakładce „kategorie”.

– Dziękujemy internautom za zaangażowanie i oddane głosy, a naszym nominowanym beneficjentom za aktywne włączenie się w promocję wydarzenia i zachęcanie do głosowania – mówią organizatorzy z UMWW, zapowiadając: – To jeszcze nie koniec! Po wakacjach uczestnicy plebiscytu spotkają się podczas eventu „Jak wiele na łączy”. Tradycyjnie odbędą się panele dyskusyjne i ceremonia wręczenia statuetek. 

 

Pobierz jako PDF