Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, w obecności Wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka, podpisano umowę pomiędzy Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu a spółkami „Colas Polska” i „Most Sp. z o.o.” dotyczącą realizacji przedsięwzięcia.

„To jest dla nas jedna z tych priorytetowych inwestycji, na którą czekają - z nadzieją na lepszą komunikację - mieszkańcy Wronek. Pozwoli ona rozładować ruch generowany przez duże fabryki, takie jak Amica czy Samsung” – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W ramach inwestycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowanej w systemie „buduj” powstanie wygodna trasa, której początek jest zlokalizowany na ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi (Gmina Wronki), a koniec na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 przed miejscowością Smolnica. 

Podstawowym celem budowy obwodnicy Wronek jest wyprowadzenie ruchu, zwłaszcza tranzytowego, ze zwartej zabudowy miasta i likwidacja tzw. wąskiego gardła w układzie komunikacyjnym województwa.

Wartość kontraktu to ponad 81 mln złotych. Dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 66 mln złotych. 

Wykonawcy inwestycji od daty podpisania umowy mają 820 dni na całkowity odbiór inwestycji.

Miejsce przebiegu obwodnicy WronekMiejsce przebiegu obwodnicy Wronek 1

Pobierz jako PDF