Na terenie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu do ratowników z Wielkopolski trafiły urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które za prawie 900 tys. zł zostały zakupione przez Województwo Wielkopolskie. W imieniu Marszałka Marka Woźniaka 15 sztuk specjalistycznego sprzętu przekazała Paulina Stochniałek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Zakup dokonany był w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa projektu pn. "Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla potrzeb walki z epidemią koronawirusa Covid-19 w województwie wielkopolskim", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach WRPO 2014+.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 20, 2 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to blisko 20 mln zł. Urządzenia ratownicze trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu (6 szt.), Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. w Koninie (2 szt.), Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie (1szt.), Kaliszu (3 szt.) oraz Lesznie (3 szt.). 

Więcej o pomocy unijnej z WRPO 2014+ dla wielkopolskich szpitali przeczytasz w artykule "Nasze zdrowie w czasie pandemii".

sprzet ratujący życie 2

Pobierz jako PDF