Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Chcesz założyć własny biznes, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj do dziesiątego numeru e-biuletynu „Nasz Region”. W nim wiele innych ciekawych artykułów.

Nie każdy ma bardzo kreatywne podejście do biznesu i nie każdy chce uruchomić innowacyjny start-up, ale wiele osób chciałoby pracować na własny rachunek. Zobacz, z którego wsparcia najlepiej skorzystać w Wielkopolsce. Przeczytaj tekst pt. „Własny biznes z dotacją”.  Zobacz film o projekcie „Dotacje dla StartUpów” realizowanym przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Koninie, dowiesz się więcej o tego typu projektach.

Wyróżniamy się w skali kraju w kilku działaniach. Są to wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz  sektor publiczny i mieszkaniowy. Inwestujemy też w modernizację linii kolejowych i taboru – mówi GRZEGORZRZ POTRZEBOWSKI, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W czym jesteśmy najlepsi i czy wykorzystujemy pieniądze na inwestycje w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej ? Zachęcamy do przeczytania rozmowy z dyrektorem  Grzegorzem Potrzebowskim.

W dziesiątym wydaniu e-biuletynu prezentujemy kolejny projekt ze skrzynki. Turecki Inkubator Przedsiębiorczości jest pionierskim przedsięwzięciem we wschodniej Wielkopolsce. Była to dobrze przemyślana inwestycja zrealizowana przez Miasto Turek. Zobacz, jak w  ciągu pięciu lat działalności przyczynił się do powstania prawie 40 nowych firm.  Więcej dowiesz się czytając tekst pt. „Więcej niż inkubator”.

W grudniu po raz kolejny przedsiębiorcy będą mogli starać się o dotacje na działalność badawczo-rozwojową: laboratoria badawcze, prowadzenie prac eksperymentalnych czy skomercjalizowanie wyników badań. Spółka giełdowa Impexmetal SA Aluminium Konin, Spółka Talex SA czy podpoznański UTAL to tylko niektóre przykłady firm, które już skorzystały z dotacji  z WRPO i pną się do góry. Więcej przeczytasz w artykule pt. „B+R= innowacyjna Wielkopolska”.

Nieprzekonany? To obejrzyj film o tym,  jak dzięki WRPO 2014+ rozwinęła się firma UTAL. Za kilka lat  będziemy mogli zapomnieć o dowodach rejestracyjnych. Znajdą się….w tablicy rejestracyjnej.

Cały e-biuletyn „Nasz Region” nr 10 jest dostępny tutaj

Pobierz jako PDF