Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Szukasz aktualnych informacji o dotacjach unijnych dla Wielkopolski? E-biuletyn „Nasz Region” tworzymy z myślą o Tobie. Właśnie ukazał się ósmy numer, a w nim wiele ciekawych tekstów, które mogą być dla Ciebie inspiracją:

W ósmym wydaniu e-biuletynu prezentujemy aż dwa projekty ze skrzynki.
„Język angielski to Twoja przyszłość” – to nazwa ostrowieckiego projektu współfinansowanego z WRPO 2014+, a jednocześnie obietnica złożona kursantom – bo wszyscy, którzy wzięli w nim udział mieli nadzieję w niedalekiej przyszłości mówić po angielsku. Lepiej lub w ogóle.  Czy to się udało? Przeczytaj w e-biuletynie nr 8.

Pierwsza na świecie linia do produkcji nakładek antypiskowych  powstała w Budzyniu między innymi dzięki Funduszom Europejskim. Jak firma Lumag wykorzystała swoją szansę dowiesz się z lektury tekstu pt. „Zyski bez pisków”.

Jakie projekty w ramach działania 4.4 będzie realizować Samorząd Województwa Wielkopolskiego? Jakie miejsca w Wielkopolsce, które powstały bądź zmodernizowały się dzięki projektom WRPO, trzeba znać? Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Włodzimierzem Mazurkiewiczem, dyrektorem Departamentu Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Trwa rozbudowa 18 odcinków dróg wojewódzkich w ramach poddziałania 5.1.1, która została zatwierdzona w połowie 2016 r. W 2019 r. powinna zostać zakończona pierwsza inwestycja, a najpóźniej w 2023 r. oddany do użytku ostatni zmodernizowany odcinek. Więcej na ten temat w artykule pt. Szczęśliwa trzynastka”.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych. Tym razem przygotowaliśmy dwa filmy. Videocast, w którym wypowiadają się eksperci z WARP i Urzędu Marszałkowskiego na temat nowego rozdania Jeremie2 i możliwości wzięcia pożyczek i mikropożyczek w ramach tego instrumentu. Dowiecie się również dla kogo jest Baza Usług Rozwojowych.
Drugi film to przykład tego, jak dobrze można wykorzystać pożyczkę z Jeremie. Restauracja „ Bo” w Poznaniu rozwinęła się właśnie dzięki temu, że jej właściciel nie bał się wykorzystać szansy, jakie dają instrumenty zwrotne i sięgnął po pożyczkę.

Film o pożyczkach obejrzyj tutaj, o restauracji "Bo" - tutaj

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś projektu, który zrealizowałaś za pieniądze z WRPO, to nie zwlekaj! Napisz do nas na skrzynkę zmieniamywielkopolske@umww.pl. Przyjedziemy, posłuchamy, napiszemy o Twoim projekcie.

Cały e-biuletyn „Nasz Region” nr 8 jest dostępny tutaj.

Pobierz jako PDF