Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Szukasz aktualnych informacji o dotacjach unijnych dla Wielkopolski? E-biuletyn „Nasz Region” tworzymy z myślą o Tobie. Właśnie ukazał się piąty numer, a w nim wiele ciekawych tekstów, które mogą być dla Ciebie inspiracją:

Już dziś możesz przeczytać rozmowę z Patrycją Wolińską-Bartkiewicz, dyrektor zarządzającą Pionem Funduszy Europejskich w Banku Gospodarstwa Krajowego. Dowiesz się na czym, tak naprawdę polega idea rewitalizacji, która nie dotyczy jedynie poprawy funkcjonalności i estetyki, ale również dąży do tego, aby zapobiegać negatywnym zjawiskom społecznym na danym obszarze. Co sprawia, że JESSICA 2 jest lepsza od produktów komercyjnych? Odpowiedź na to pytanie również w rozmowie z  naszym ekspertem.

Wieleń, położony malowniczo nad Notecią, ma bogatą, ale i trudną historię. Gmina  przystąpiła do przygotowywania programu rewitalizacji, który pomoże miasto zintegrować. Jaki sposób mają włodarze miasta na zintegrowanie społeczności lokalnej? Koniecznie przeczytaj tekst pt. „ Rzeka , która łączy” i obejrzyj film na ten temat.

Inwestycje w odnawialną energię nie są tanie, ale ich wartość nie może być mierzona wyłącznie bieżącym rachunkiem ekonomicznym. WRPO 2014+ wspiera projekty polegające na dywersyfikacji źródeł energii i wykorzystywania jej naturalnych źródeł dostępnych w Wielkopolsce. Gdzie w Wielkopolsce znajdują się elektrownie wodne i fotowoltaiczne? Odpowiedź znajdziesz w materiale pt. „Energia z żywiołów”.

W piątym wydaniu e-biuletynu prezentujemy kolejny projekt ze skrzynki. Już w następnym roku będziemy mogli podziwiać efekty trzech wyjątkowych inwestycji: do zabytkowych ratuszy w Gnieźnie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim wprowadzi się kultura. Ratuszowe budynki zostaną odremontowane i zaadaptowane na cele kulturalne. 

Cały e-biuletyn "Nasz Region" (nr 5) jest dostępny tutaj http://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2017/5/index.html

Pobierz jako PDF