Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Szukasz aktualnych informacji o dotacjach unijnych dla Wielkopolski? E-biuletyn „Nasz Region” tworzymy z myślą o Tobie. Właśnie ukazał się szósty numer,  a w nim wiele ciekawych tekstów oraz filmów, które mogą być dla Ciebie inspiracją:

Wielkopolskie firmy mogą uzyskać dofinansowanie na innowacje, które poprawią ich wewnętrzną kondycję i wzmocnią pozycję na rynku. W tym numerze biuletynu prezentujemy dwa przedsiębiorstwa, które skorzystały z dotacji i dzięki temu stały się liderami w swoich specjalnościach na polskim i zagranicznym rynku. Polecamy lekturę tekstów: „W kolorowych barwach” i „Zadbają o piękny uśmiech” oraz film.

Odkopać prawdziwą wersję historii to wielki sukces, a pokazać ją w pełnym blasku – to trudne i kosztowne przedsięwzięcie. Na ekspozycję reliktów sprzed 1000 lat Ostrów Tumski w Poznaniu otrzymał 8,2 mln zł. Chcesz się dowiedzieć więcej na temat? Przeczytaj tekst pt. „Oko czasu”.

Renesans szkolnictwa zawodowego na dobre rozpoczął się w poprzedniej perspektywie finansowej. Teraz ten typ kształcenia jest wspierany z WRPO 2014+. Co to oznacza dla uczniów szkół technicznych oraz dla pracodawców z regionu? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w wywiadzie z SYLWIĄ WÓJCIK, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w UMWW w Poznaniu.

Rewitalizacja ma zaczynać się od człowieka i skupiać się w szczególności na sferze społecznej. O tym muszą pamiętać gminy z Wielkopolski, które tworzą lub aktualizują programy rewitalizacji. Jak przebiega ten proces z Gnieźnie i Wieleniu? Obejrzyj videocast.

Cały e-biuletyn jest dostępny tutaj

Pobierz jako PDF