Dostępne 8 pytań w: Poddziałanie 2.1.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych ×
Zgodnie z katalogiem podmiotów uprawnionych do ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu, Wnioskodawcą może być jednostka podległa Jednostkom Samorządu Terytorialnego, z zastrzeżeniem, że posiada osobowość prawną.
Zgodnie z celem Poddziałania 2.1.1 o dofinansowanie mogą się ubiegać tylko i wyłącznie podmioty publiczne. W związku z tym przedsiębiorcy (z wyjątkiem podmiotów powstałych z przekształceń jednostek utworzonych przez JST) nie mogą ubiegać się o wsparcie w ramach przedmiotowego Poddziałania. Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, o wsparcie mogą się ubiegać tylko jednostki świadczące usługi publiczne zgodnie z definicją zawartą w ww. dokumencie.
Projekty dotyczące informatyzacji tego rodzaju podmiotów mogą być składane w ramach Poddziałania 1.5.2. „Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu”.
Zgodnie z Regulaminem konkursu, część III H, pkt 9, partnerstwo może być zawiązane jedynie z podmiotem, który wpisuje się w katalog Beneficjentów przewidzianych dla Poddziałania 2.1.1 oraz spełnia warunki określone w Regulaminie konkursu.
Tak, przedmiotowy dokument jest obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie (załącznik nr 18).
Obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie jest Oświadczenie o zabezpieczeniu środków na realizację projektu od Wnioskodawcy, który w umowie partnerskiej został wskazany jako lider/partner wiodący. Jako dokument potwierdzający zapisy w oświadczeniu należy przedłożyć Uchwałę budżetową i/lub WPF lub inny wiarygodny dokument poświadczający posiadanie zabezpieczonego wkładu własnego. Dokumenty mogą zostać przedłożone również przez partnerów wnoszących wkład finansowy zgodnie z zapisami umowy partnerstwa.
Poprzez termin zakończenia realizacji projektu – wskazany w Regulaminie Konkursu, należy rozumieć datę podpisania przez Wnioskodawcę ostatniego bezusterkowego protokołu odbioru lub datę później uzyskanego / wystawionego dokumentu (decyzje, pozwolenia, dokumenty OT itp.), jaki Wnioskodawca jest zobowiązany uzyskać w ramach realizowanego Projektu lub datę poniesienia ostatniego wydatku w ramach Projektu (zakończenie rzeczowe oraz zakończenie finansowe).
Natomiast wymóg zachowania trwałości projektu oznacza, że nie może zajść, żadna
z okoliczności wskazanych w art. 71. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiające wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiające przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, i Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 347/320 z 20.12.2013). Okres trwałości projektu to 5 lat od daty dokonania płatności końcowej na rzecz Beneficjenta (w przypadku Państwowych Jednostek Budżetowych trwałość projektu liczy się od dnia zatwierdzenia wniosku o płatność końcową).
Zgodnie z zapisami Regulaminu, w ramach konkursu przewidziano trzy warianty realizacji projektów:
Zgodnie z powyższym projekt polegający na digitalizacji zasobów kultury może być realizowany tylko zgodnie z wariantem trzecim.
Zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie, w przypadku, gdy projekt dotyczy kilku podmiotów nie należy liczyć tych samych usług tyle razy, ile podmiotów jest zaangażowanych w projekt.