Dostępne 9 pytań w: Działanie 1.3 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych ×
Nie, wydatek dotyczący powyższego audytu nie został wskazany w katalogu wydatków kwalifikowalnych, określonym w Regulaminie wyboru projektów dla naboru (część II punkt I4).
Należy zaznaczyć, że aktualnie obowiązującym minimalnym standardem dostępności cyfrowej jest właśnie WCAG 2.1.
Biorąc pod uwagę katalog podmiotów uprawnionych do ubiegania się o wsparcie w ramach Działania 1.3, wskazany w Regulaminie wyboru projektów dla naboru (część II punkt C1), spółka z o.o. należąca w 100% do jednostki samorządu terytorialnego może ubiegać się o dofinansowanie inwestycji jako jednostka organizacyjna działająca w imieniu JST.
W ramach naboru FEWP.01.03-IZ.00-001/23 niepubliczne zakładu opieki zdrowotnej, ze względu na przedmiot prowadzonej działalności, tj. świadczenie usług medycznych, nie będą wspierane. Brak odpowiednich uregulowań oraz ustaleń na poziomie krajowym powoduje, że w ramach naboru nie ma możliwości dofinansowania projektów z zakresu e-zdrowia. W naborze wsparcie mogą otrzymać wyłącznie podmioty z sektora publicznego. E-usługi, które będą wynikiem realizacji projektów muszą dotyczyć sektora publicznego, a jednocześnie być powszechne, otwarte, dostępne i nieodpłatne.
Komercyjna działalność prowadzona przez niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, jako przedsiębiorcy, nie będzie wpierana.
Tak, zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów (część II punkt J) w ramach naboru można realizować projekt w partnerstwie. Partnerem projektu może być podmiot wskazany w części II C1 Regulaminu. Zaznaczyć należy, że jego udział w projekcie nie może mieć charakteru nieznacznego. Sam efekt partnerstwa musi być dostępny dla wszystkich uczestników projektu – niedopuszczalne jest, aby każdy z partnerów tworzył niezależną usługę czy też system informatyczny.
Rozliczenie projektów realizowanych w oparciu o uproszczoną metodę rozliczania (kwotę ryczałtową) następuje na podstawie dokumentu/ów potwierdzających zrealizowanie założonego miernika/ów (np. budowa systemu obsługi klienta), tj. protokołu odbioru, dokumentacji fotograficznej, specyfikacji, dokumentacji technicznej, licencji, dokumentacji powykonawczej, ewidencji środków trwałych. Rozliczenie kwoty ryczałtowej będzie mieć charakter zero-jedynkowy (spełnił – nie spełnił), tj. niezrealizowanie miernika w całości spowoduje, że dofinansowanie nie zostanie wypłacone. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku nr 11 do wniosku o dofinansowanie (zakładka instrukcja), instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu (s. 26/27) oraz zapisach wzoru umowy o dofinansowanie/porozumienia/zobowiązania do realizacji projektu realizowanego w oparciu o projekt budżetu – kwota ryczałtowa (§ 7).
Środki trwałe są możliwe do wsparcia w ramach naboru FEWP.01.03-IZ.00-001/23, jednak mogą mieć one wyłącznie charakter uzupełniający. Celem naboru realizowanego w ramach Działania 1.3 jest tworzenie/rozwijanie/poprawianie jakości i dostępności e-usług i e-zasobów publicznych, w tym e-kultury, z elementami wzmacniającymi bezpieczeństwo rozwoju e-usług i systemów informatycznych – czyli działania w powstanie/wytworzenie nowego oprogramowania. Wyposażenie w postaci środków trwałych powinno stanowić uzupełnienie tych działań.
Zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów dla naboru (część II punkt B4 podpunkt a), wsparcie będzie możliwe dla projektów, w ramach których powstanie minimum jedna e-usługa o pełnej dostępności on‑line na co najmniej 4 poziomie dojrzałości (pełna transakcyjność) lub wyższym. E-usługi o niższym poziomie dojrzałości nie spełnią wymogów Regulaminu naboru, co spowoduje, że wydatki ich dotyczące uznane zostaną za niekwalifikowalne.
Katalog kosztów kwalifikowalnych, określony w Regulaminie wyboru projektów dla naboru (część II punkt I4 podpunkt n) wskazuje, że koszt personelu Wnioskodawcy/ Beneficjenta, odpowiedzialnego bezpośrednio za wytworzenie treści informatycznych (oprogramowanie, e-usług), obejmujących zakres projektu może stanowić wydatek kwalifikowalny, o ile dotyczy on projektu rozliczanego w oparciu o koszty rzeczywiste. Wszelkie pozostałe koszty osobowe stanowią wydatek niekwalifikowalny (Regulamin, część II punkt I5 podpunkt i).
Zakres przedmiotowy wskazanej inwestycji, obejmujący zakup i instalację systemu informatycznego dotyczącego elektronicznej obsługi klienta oraz uruchomienie e-usług, może podlegać wsparciu w ramach naboru FEWP.01.03-IZ.00-001/23 (Regulamin wyboru projektów dla naboru – część II.B). Zastrzec należy, że wytworzone w ramach projektu e-usługi muszą być na minimum 4 poziomie dojrzałości (pełna transakcyjność) lub wyższym.
Zakup wodomierzy z nakładkami umożliwiającymi zdalny odczyt, to wydatek który nie może być uznany za koszt kwalifikowalny w ramach projektu. Inwestycje w sprzęt w ramach naboru ograniczone są do wydatków na zakup sprzętu teleinformatycznego.
Ponadto, wodomierze wraz z nakładkami stanowią niskocenne środki, które nie są ewidencjonowane jako środki trwałe.