Działanie 1.3 Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych
Nabór: FEWP.01.03-IZ.00-002/24 ( od 2024-12-09 do 2025-01-31 )

Zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów dla naboru z zakresu e-zdrowia, (część II punkt B5 podpunkt a), wsparcie będzie możliwe dla projektów, w ramach których powstanie minimum jedna e-usługa o pełnej dostępności on-line na minimum 4 poziomie dojrzałości (pełna transakcyjność) lub wyższym. Wymóg będzie także spełniony w sytuacji podłączenia e-usługi do systemu na poziomie centralnym. Koszty dotyczące usług o niższym poziomie dojrzałości niż 4-ty nie zostaną uznane za kwalifikowalne.

Planowana e-usługa powinna, w pierwszej kolejności, być przewidziana do podłączenia do systemu na poziomie krajowym.

Tak, zgodnie z zapisami Regulaminu wyboru projektów (część II punkt J) w ramach naboru można realizować projekt w partnerstwie. Partnerem projektu może być podmiot ujęty w części II C1 Regulaminu. Udział w projekcie nie może mieć charakteru nieznacznego. Efekt partnerstwa musi być dostępny dla wszystkich uczestników projektu – niedopuszczalne jest, aby każdy z partnerów tworzył niezależną usługę czy też niezależny system informatyczny.

Głównym elementem projektu, realizowanego w ramach Działania 01.03 FEW, musi być powstanie e-usług na co najmniej 4-tym poziomie dojrzałości (pełna transakcyjność on-line). Nie ma możliwości zakupu sprzętu medycznego, a także wymiany sprzętu dla całej jednostki, w tym komputerów. Wyjątek stanowi sytuacja, w której posiadane wyposażenie IT nie będzie kompatybilne z wprowadzanymi e-usługami w ramach projektu. Wówczas, w celu ich sprawnego działania i funkcjonowania, możliwy będzie zakup komputerów wyłącznie w ograniczonym zakresie.

Zakup sprzętu medycznego możliwy jest w ramach Działania 05.03 FEW.

JST, które są objęte obszarem ZIT nie mogą ubiegać się o wsparcie w ramach Działania 01.03 FEW. Jest to związane z wyodrębnieniem koperty finansowej dla instrumentu ZIT w ramach Działania 01.04 FEW.

Powyższe nie dotyczy jednak sytuacji, w których projekt składany jest w partnerstwie z podmiotami spoza ZIT i/lub projektów właściwych powiatów niewchodzących w skład ZIT, ale realizujących zadania na terenie gmin wchodzących w skład ZIT.

Koszt personelu projektu mogą zostać uznane za kwalifikowalne, o ile dotyczą osób odpowiedzialnych za koordynację i zarządzanie biurem i zostaną uwzględnione w kosztach pośrednich.

Koszty wynagrodzeń w ramach kosztów rzeczywistych nie będą uznane za kwalifikowalne.