Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny
Logo Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Europejska Inicjatywa Miejska (European Urban Initiative, EUI) to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu wspieranie miast liczących powyżej 50 000 mieszkańców w realizacji innowacyjnych i inspirujących projektów przyczyniających się do transformacji miast.  Budżet przeznaczony na realizację wszystkich zaakceptowanych projektów to  50 mln euro.

Inicjatywa ma zapewnić wsparcie i możliwości przetestowania innowacyjnych rozwiązań oraz nowego podejścia do wyzwań stojących przed władzami miejskimi w całej Europie. Każdy projekt może otrzymać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości do 5 mln euro. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 80%, a wdrożenie projektu musi nastąpić w okresie nie dłuższym niż 3,5 roku. Obecnie ogłoszony nabór trwa do 19 stycznia 2023 r. do godz. 14.00. i koncentruje się wokół czterech tematów mających największy potencjał do generowania innowacyjnych rozwiązań:

Dla  zainteresowanych  udziałem  w  naborze zaplanowano seminaria oraz indywidualne spotkania z przedstawicielami KE, podczas których będzie można omówić pomysł na projekt.

Szczegóły oraz dokumenty aplikacyjne https://www.urban-initiative.eu/

Zapraszamy do składania wniosków!

Załącznik:

PL_ToR_EUI-IA-1-Call_10X2022 (444 KB)

O założeniach Nowego Europesjkiego Bauhausu piszemy w artykule "Bauhaus-mniej znaczy więcej"

Pobierz jako PDF